כללים חשובים לשמירה על בריאות הגוף

להקראת המאמר
יום חמישי י"ד טבת ה'תשע"ג
הנקודה שבמאמר
היות הגוף בריא ושלם מדרכי ה' הוא. גוף של יהודי הוא קדשו וצריך לשמור עליו. נפש בריאה בגוף בריא. דבורה בראל מביאה כמה כללים בסיסיים על שמירת בריאות הגוף.
מאת דבורה בראל
כללים חשובים לשמירה על בריאות הגוף

 

"עשרת הדיברות" של שמירת הבריאות באמצעים טבעיים

 

1. תזונה נכונה – מזון מפרי האדמה, וללא ריסוס

2. דגש מיוחד על מזון טרי

3. אוויר נקי

4. נשימה נכונה

5. פעילות גופנית

6. האזנה לנעימות ולמנגינות

7. חיי חברה תקינים

8. העשרת חיי הרוח

9. כוחה של השמחה

10. חשיבות השינה למערכת הגוף.

 

 

דברים כלליים המומלצים למשך היום

 

• להתחיל את היום באמירת "מודה אני". תחושת ההודיה על כל יום חדש, על כל המשתמע מכך, משרה על נפש האדם רוח נעימה, ביחד עם ההרגשה הטובה שאין הוא כפוי טובה. דבר זה  כשלעצמו מזרים אנרגיות חיוביות.

 

• מקלחת לאחר הקימה כדי להחזיר זרימת דם תקינה בגוף, ולאחריה מעט ספורט קל. כדאי להתרחץ מדי יום, ובקיץ – אפילו כמה פעמים. יש להקפיד שהמקלחת תהיה לפני האוכל.

 

• הליכה פעמיים ביום: בבוקר ובערב. מומלץ במיוחד ללכת על חוף הים ברגליים יחפות, הן בקיץ והן בחורף. בימי הקיץ עדיף ללכת רק עד 09:00 בבוקר ואחרי 16:00, בגלל השמש החזקה.

 

• לאכול כשרעבים ולשתות כשצמאים. חשוב לקבל מים מפירות וירקות – אלו הם המים הטהורים ביותר.

 

• להגיע לשמחות ולמפגשים מצוידים בפירות ובירקות.

 

• ללעוס את המזון לעיסה יסודית; גם מזון נוזלי (מיצים וכיו"ב) רצוי לגרגר, שכן העיכול מתחיל בפה.

 

• ככל האפשר, לצרוך פירות וירקות אורגניים. מזון אורגני הוא אפקטיבי פי כמה וכמה יותר ממזון רגיל.

 

• חשוב מאוד, הן לגברים והן לנשים, לקחת חלק בעבודות הבית השונות. זהו ספורט מצוין שגם מכשיר אותנו לחיים בריאים ומתוקנים. מי שבריאותו מאפשרת לו, עדיף שלא ייקח עזרה בבית. אדרבה: עבודות הבית עוזרות בהפעלת כל שרירי גופנו.

 

• מומלץ ללכת לישון מוקדם ככל האפשר, לפחות להשתדל לפני חצות הלילה. הגוף והשעון הביולוגי שלו בנויים כך ששעות הלילה משמשות למנוחת האיברים. ולחילוף החומרים. יש לישון כ-7-8 שעות ביממה.

, , ,
עוד באותו נושא
תגובות

פרסום תגובה חדשה

Facebook Comments Box

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.