סיפור מעשה חסד של הרבנית חיה מושקא

יום חמישי כ' שבט ה'תשע"ג
הנקודה שבסיפור
קשה לכתוב על אשה גדולה כל כך בת מלך ואשת מלך. הרבה ספרים ומאמרים נכתבו על הרבנית חיה מושקא. האשה שעמדה לימין אביה הרבי הריי"צ וכאשתו של הרבי מלך המשיח שיל"ו הרועה הנאמן של עם ישראל עמדה מאחוריו בכל פעולותיו ומילאה תפקיד חשוב ונכבד. הרבנית חיה מושקא אשה אצילית צנועה הנחבאת אל הכלים ("כבודה בת מלך פנימה"). אשה שהצטינה בלמדנות מופלגה בחוש הומור עדין ומיוחד ובאהבת ישראל עצומה, והצטיינה בהרבה מעשי חסד.
מאת שולמית שמידע
סיפור מעשה חסד של הרבנית חיה מושקא

 

פעם באחת מנסיעותיה של הרבנית חיה מושקא, הגיעה הרבנית לרחוב חסום, הנהג שהסיע אותה נאלץ לפנות לרחוב עוקף שם הבחינו בניידת משטרה, שלידה חנתה משאית הובלות ולצידה רהיטים. הנהג לא התפעל מהמחזה שראה והמשיך בנסיעתו. אולם הרבנית חיה מושקא פנתה לנהג וביקשה ממנו לחזור למקום בו חנתה ניידת המשטרה ומשאית ההובלות.

 

הרבנית הסבירה לנהג שאביה הרבי הריי"צ לימד אותה שכל דבר שקורה בעולם הוא בהשגחה פרטית. ואם נחסם מהם רחוב אחד כדי לעבור דרך רחוב אחר בו ראו מחזה מיוחד, אין זה מקרה אלא השגחה פרטית שמחייבת לעשות משהו.

 

כשחזרו לרחוב התברר שמשפחה יהודית שהיגרה מרוסיה לארצות הברית חודשים מספר קודם לכן, לא הצליחה לשלם את חוב השכירות בדירה שגרו בה, כי ראש המשפחה לא מצא עבודה לפרנסתו. ועתה הגיע בעל הבית ובידו צו מבית המשפט לפנות את המשפחה מן הדירה. מצב לא נעים של משפחה חסרת אמצעים שאין לה כסף לשלם שכר דירה.

 

הרבנית שלחה את הנהג לברר מהו סכום החוב. הנהג שב לרבנית חיה מושקא ואמר לה את הסכום המדוייק שהסתכם באלפי דולרים, ומיד הוציאה הרבנית פנקס המחאות מהתיק שלה ורשמה המחאה על כל סכום החוב כדי לשלם לבעל הדירה, ולא עוד אלא שביקשה מהנהג לעשות זאת בצנעא לבל ירגישו בעלי החוב בושה.

כשבעל הבית קיבל את הכסף הוא היה המום. הוא העיף מבט לעבר המכונית והבחין ברבנית חיה מושקא שישבה שם. הוא הנהן בראשו לאות הבנה והכניס את ההמחאה לכיסו.

 

מיד קרא בעל הבית לסבלים ולחש באוזניהם דבר מה. הסבלים החלו להעביר את החפצים מהמשאית לדירה. המשפחה היתה בהלם לא מאמינה למראה עיניה ולא מבינה מאין באה להם ישועה גדולה כזו!

 

הרבנית הורתה לנהג להמשיך מיד בנסיעה כדי שלא יבחינו בהם.

 

סוף טוב הכל טוב, המשפחה חזרה לביתה והרבנית זכתה במצוה כה גדולה להציל משפחה מעוגמת נפש גדולה של חסרי קורת גג.

 

מעשה הרבנית חיה מושקא מופת לכולנו.

 

 

קרא עוד על הרבנית חיה מושקא:

 

אצילות הנפש של הרבנית חיה מושקא

גם (היום) הרבנית חיה מושקא יכולה לברך

המתנות שקיבלה הרבנית חיה מושקא

הרבי שואל: מדוע זה לא "בוער" להם?!

הרבנית חיה מושקא דאגה לחברתה בתוך כלל הדאגות

הרבנית חיה מושקא מברכת

הרבנית חיה מושקא מכבדת את ההעדפה של הרבי

הרבנית חיה מושקא מעידה על הרבי - "בעלי הוא אינטלגנט"

הרבנית חיה מושקא ניחנה בחוש נתינה נדיבות וחסד

הרכוש העצום של הרבנית חיה מושקא

סיפור מעשה חסד של הרבנית חיה מושקא

רק ממבטו של הרבי הייתה יודעת הרבנית חיה מושקא מהי כוונתו ורצונו בדיוק

תולדות חייה של הרבנית חיה מושקא

לכבוד כ"ב שבט יום ההסתלקות והילולא של הרבנית הצדקנית חיה מושקא

"האם יש לך קשר לרבי המפורסם מברוקלין?"

 

 

,
עוד באותו נושא
תגובות

פרסום תגובה חדשה

Facebook Comments Box

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.