לימוד עברית - learning hebrew

להקראת המאמר
יום שני י' חשון ה'תשע"ד
הנקודה שבמאמר
חכמינו הדגישו את חשיבות לימוד הלשון העברית - לשון הקודש, וראו בזה מצוה. מרגע שילד לומד לדבר יש לדבר עמו בלשון הקודש וללמדו תורה, שנאמר: "ולמדתם אותם את בניכם לדבר בם".
לימוד עברית - learning hebrew (ללמוד עברית)

 

הספרים ללימוד עברית בלינקים שלפניכם:

 

 לימוד עברית ברמה בינונית

 

 לימוד עברית למתקדמים

 

 

הלשון העברית לשון התורה והתפילה, שבה ברא ה' את העולם, אינה לשון הסכמית כשאר לשונות אלא לשון הקודש בעלת מבנה מיוחד. חכמינו הדגישו את חשיבות לימוד הלשון העברית - לשון הקודש, וראו בזה מצוה. על המשנה בפרקי אבות: "והוי זהיר במצוה קלה כבחמורה, מביא הרמב"ם בהקדמה למשנה את "שמחת הרגל" ו"לימוד לשון הקודש" כדוגמאות למצוה קלה. ובספרי לפרשת עקב נאמר, שמרגע שילד לומד לדבר יש לדבר עמו בלשון הקודש וללמדו תורה, שנאמר: "ולמדתם אותם את בניכם לדבר בם".

 

לפיכך חיברנו ספרים ללימוד הלשון העברית בדרך ישרה וקלה. הספרים נועדו הן לתלמידים הלומדים באולפן והן ללימוד עצמי, והם יכולים לשמש כמקראה לילדים בישראל הן בבית ספר והן בלימוד עצמי. הטקסטים שבו נבחרו בקפידה הן מבחינת העניין שבהם והן מהבחינה החינוכית שבהם, והם מלווים בשפע של תרגילים עם תשובות חלקיות בסופם.

 

מטרת התרגילים היא הבנת הנקרא (על ידי שאלות תוכן), הכרת צורות הלשון (מורפולוגיה), והכרת המבנה התחבירי של המשפט, ובסופו של דבר המטרה היא שהלומדים יקראו בקלות טכסטים מתכנים מגוונים וברמות שונות.

 

בברכה ללימוד מהנה ומועיל.

,
עוד באותו נושא
תגובות

פרסום תגובה חדשה

Facebook Comments Box

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.