תינוקת שבויה מגלה את יהדותה

להקראת המאמר
יום שני ה' תמוז ה'תשע"ה
הנקודה שבסיפור
לצערנו, יש עדיין הרבה יהודים שאינם יודעים שהם יהודים, ובהיותם תינוקות שבויים עלינו לעזור להם לגלות את זהותם היהודית. מולי דוד היתה אחת מהם.
תינוקת שבויה מגלה את יהדותה

 

 

מולי דוד תינוקת שבויה מגלה שהיא יהודיה

לצערנו, יש עדיין הרבה יהודים שאינם יודעים שהם יהודים, ובהיותם תינוקות שבויים עלינו לעזור להם לגלות את זהותם היהודית. מולי דוד היתה אחת מהם.

מולי דוד היא בחורה בת עשרים וארבע מטמפה ביי פלורידה. מולי בת לאם יהודיה ואב נוצרי זכתה לאחרונה להגיע לישראל דרך קבוצת "תגלית".

עד שנפטרה אמה לפני כ-3 שנים ראתה עצמה מולי נוצריה אדוקה לכל דבר. אולם אחרי מות אמה עברה לגור בניו יורק, כדי לממש את חלומה לעבוד עבור רשת תקשורת גדולה. ולמזלה, שם בניו יורק פגשה משפחה יהודית רחוקה, אליהם התחברה מאוד. והנה בני משפחתה גילו לה שאין היא נוצריה אלא יהודיה, כי נולדה לאם יהודיה, והיא נכדה לסבתא יהודיה ונינה לסבתא רבה שומרת תורה ומצוות. ורק מפני שכל הנשים במשפחתה התחתנו עם נוצרים וחיו ברוח הנצרות, לא ידעה שהיא יהודיה והריהי תינוקת שבויה כפשוטו.  

 

מולי דוד מתעניינת ביהדות

לאחר זמן עברה מולי לגור בניו ג'רזי, שם פגשה עוד יהודים, ומאחר שגדלה כנוצריה אדוקה משכה את תשומת לבה דוקא הקהילה החרדית שם. בהתייעצות עם דודתה ברברה הגיעה לביתה של פנינה פיק מי שמנהלת גמ"ח לכלות, ומיד התחברו השתים. גם פנינה אמרה לה שאם היא בת ליהודיה הרי שהיא יהודיה. אולם מולי עדין הרגישה עצמה נוצריה, אף על פי כן, התעניינה מאוד ביהדות.

עוד באותו ערב בו כשנפגשו השתים חיברה פנינה פיק את מולי לארגון קירוב Partners in Torah. מולי שמחה על כך והתפללה שיזמנו לה מדריכה טובה, ואכן זכתה מולי למשפחה מאמצת חמה, ממנה זכתה ללמוד הרבה על אורח החיים היהודי. למשפחה זו התקשרה מולי מאוד והיא מגיעה אליהם בשבתות וחגים ואף בימי ההולדת של בני המשפחה. משפחה זו גם קישרה אותה לארגון "תגלית", שבזכותו הגיעה לארץ.     

כאן בארץ נפתח לפניה עוד מימד חשוב בגילוי יהדותה, דבר שריגש אותה מאוד. אמנם דרכה של מולי לקבלת עול תורה ומצוות עדיין ארוכה דוקא בשל היותה תינוקת שבויה, אולם משום דביקותה בבורא עולם, נראה, שלא ירחק היום ותמלא את יעודה כבת ישראל כשרה שומרת תורה ומצוות בהידור.

 

,
עוד באותו נושא
תגובות

פרסום תגובה חדשה

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.