נרות שבת והשגחה פרטית

להקראת המאמר
יום חמישי ל' חשון ה'תשע"ו
הנקודה שבסיפור
נרות שבת מאירים כל בית יהודי ומשרים בו אוירה טובה, אוירה משפחתית מלאה רוגע ושלוה - אוירה, אותה אפשר לחוש ביתר שאת כאשר שומרים את הלכות השבת.
נרות שבת והשגחה פרטית

 

מספרת צעירה חב"דית אי שם בארץ:

 

"בכל יום שישי אני משתתפת במבצע נש"ק - נרות שבת קודש - באחד הצמתים הגדולים שבאזור.

 

יום שישי אחד ניגשתי לאילנה, עובדת באחת החנויות, על מנת לתת לה נרות שבת כרגיל.

 

מספרת אילנה: "יש לי משהו להגיד לך. בכל יום שישי את באה לכאן ומחלקת נרות. אני תמיד לקחתי נר ממך - אך האמת היא שאף פעם לא הבאתי את הנרות הביתה. אני אפילו צחקתי בליבי מכל המאמץ שלך. את כל הנרות שהבאת לי השארתי כאן במגירה.

 

ביום שישי הקודם, לפני כניסת השבת, הגיעה לכאן קבוצה של חיילות דתיות בדרכן לבסיס בו הן משרתות. הן שאלו אותי היכן ניתן להשיג נרות שבת, כי נשארו בלי נרות.

 

פתחתי את המגירה והוצאתי לחיילות את כל הנרות שהצטברו אצלי. הכמות התאימה להן בדיוק! וכעת כשתתני לי נרות, אני אקח אותן הביתה על מנת להדליק נר שבת בביתי!"

, ,
עוד באותו נושא
תגובות

פרסום תגובה חדשה

Facebook Comments Box

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.