שידוך של הרבי

להקראת המאמר
יום רביעי י"ג כסלו ה'תשע"ו
הנקודה שבסיפור
אחרי זמן לא רב הועמדה חופה תחת כיפת השמים על אדמת ירושלים וסביבה נשמע "קול ששון וקול שמחה, קול חתן וקול כלה...."
שידוך של הרבי

 

ליהודי משוויץ היה בן בגיל 24 שהיה נכה ולא מצאו לו שידוך. בעצת אשתו נסע האב לרבי לבקש ברכה. הכין האיש את דבריו טרם הגיע תורו, אך משהגיע תורו לא הספיק לומר מה שרצה והרבי נתן לו שני דולרים - אחד בשבילו ואחד לתת לצדקה בירושלים.

 

חשב האיש לעמוד עוד פעם בתור ולהסביר לרבי שיש כאן טעות. הוא לא גר בירושלים ומעולם לא היה בירושלים. כאשר ראה את התור הגדול החליט שלא יבוא אל הרבי שנית וחזר לציריך.

 

עניין שידוכו של הבן לא התקדם עד שלבסוף שאלה אשתו מדוע אינו מקיים את דברי הרבי. "כעת חול המועד סוכות, ובלאו הכי אתה לא עובד", אמרה. "סע לירושלים ותן את הדולר לצדקה." לבסוף שמע לעצת אשתו ונסע.

 

כשהגיע לשדה התעופה בלוד פנה לאחד האנשים ושאל כיצד מגיעים לירושלים היות שזו לו פעם הראשונה שהוא מבקר בארץ. הציע לו אותו יהודי שהם יקחו מונית יחדיו, כי הוא גר בירושלים.

 

בדרך שוחחו ביניהם, והיהודי משוויץ סיפר את מטרת נסיעתו לאה"ק. הוא הסתכל על הנוף הלא מוכר ולא שם לב שצבע פניו של היהודי השני השתנה מאדום ללבן ומלבן לאדום.

 

לבסוף פנה היהודי הירושלמי לשווייצי ואמר: "גם אני הייתי אצל הרבי, וכעת אני חוזר משם. נסעתי לעניין המעיק עלי וקיבלתי ברכה שהעניין יסתדר בקרוב ממש. ומדוע נסעתי - לא מצאנו שידוך עבור בתנו, שיש לה נכות מסויימת..."

 

אחרי זמן לא רב הועמדה חופה תחת כיפת השמים על אדמת ירושלים וסביבה נשמע "קול ששון וקול שמחה, קול חתן וקול כלה...."

, ,
עוד באותו נושא
תגובות

פרסום תגובה חדשה

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.