מי זכאי לעולם הבא?

להקראת המאמר
יום שני כ"ו תמוז ה'תשע"ו
הנקודה שבסיפור
על זכויות ושכר לעולם הבא בזכות השכנת שלום, ניתן ללמוד גם מהסיפור התלמודי על האנשים, שהיו שמחים ומשמחים ומשכינים שלום בין אדם לחברו.
מי זכאי לעולם הבא?

 

סיפורי התלמוד נועדו ללמד אותנו פרק בחינוך, חינוך למבוגרים וחינוך לילדים.

 

על זכויות ושכר לעולם הבא בזכות השכנת שלום, ניתן ללמוד גם מהסיפור הבא שמופיע בתלמוד:

רבי ברוקא מחוזאי היה בשוק של בית לפט, והיה אליהו הנביא לצידו. שאל רבי ברוקא את אליהו הנביא: "האם יש בשוק מישהו שהוא בן (זכאי ל) העולם הבא"? עוד הם מדברים ושני אנשים הגיעו לשוק. אמר אליהו לרבי ברוקא: "אלו בני העולם הבא!" ניגש אליהם רבי ברוקא ושאל אותם: "מה מעשיכם"? אמרו לו: "אנשים שמחים אנחנו ומשמחים עצובים, וכשאנו רואים שניים שרבים ביניהם אנו טורחים ועושים ביניהם שלום".

 

הבאת שלום בין אדם לחברו ובין איש לאשתו הם מהדברים שאדם אוכל פירותיהם בעולם הזה והקרן קיימת לעולם הבא.

 

ואם השכנת בין שני אנשים סתם חשוב, השכנת שלום בין איש לאשתו על אחת כמה וכמה!

, ,
עוד באותו נושא
תגובות

פרסום תגובה חדשה

Facebook Comments Box

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.