השכנת שלום בית בתחבולות

להקראת המאמר
יום שני כ"ו תמוז ה'תשע"ו
הנקודה שבסיפור
מה עשה רבי אריה לוין כאשר שמע בערב שבת אחד את אחת השכנות כשהיא רבה עם בעלה, והבין שעילת הריב היא שהבעל אינו נותן לאשתו די כסף להכין את צרכי השבת?...
השכנת שלום בית בתחבולות

 

באחד מערבי שבתות של שנת תשט"ז (1956), בדרכו לביתו שמע ר' אריה (הרב הצדיק ר' אריה לווין זצ"ל, ידוע גם בכינוי 'אבי האסירים') את אחת השכנות כשהיא רבה עם בעלה. עילת הריב - הבעל אינו נותן לאשתו די כסף להכין את צרכי השבת.

 

לאחר כמחצית השעה הגיע לביתם של בני הזוג נער־שליח מהמכולת שבקרבת מקום ובידיו מצרכי מזון. "מה פשר הדבר? מי נתן בידך את המצרכים? מי שלח זאת? מי שילם עבורם?" "איני יודע'', ענה הנער. "עושה אני שליחויות, ונתבקשתי על ידי מעבידי להביא זאת אליכם ולומר לכם כי זקן אחד כבר שילם עבור זאת". הופתעו אף נדהמו בני הזוג.

 

בערב. בתום תפילת קבלת שבת וערבית, חלף ר' אריה ליד דירתם ונעצר לידם כדי לברכם בברכת "שבת שלום". סחו לו בני הזוג על המקרה המופלא שארע להם ועל חבילת המזון "המסתורית" שהגיעה לידם. עשה ר' אריה עצמו כמופתע וכמי שאינו יודע דבר ושמח בשמחתם. התרגשה האישה ואמרה לו: "הכינותי סעודת שבת כהלכתה. שב והתכבד בסעודה עמנו". "לשבת עמכם שעה קלה, ברצון. אולם לסעוד, איני יכול, כי בנותיי ממתינות לי בבית לשמיעת 'קידוש'", ענה ר' אריה. ושוב חזר ואמר להם כי נפלאו דרכי הבורא שגמל עמהם חסד בספקו להם די מחסורם.

 

, ,
עוד באותו נושא
תגובות

פרסום תגובה חדשה

Facebook Comments Box

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.