מצוות צדקה סגולה לעושר ולשמירה

להקראת המאמר
יום שני י"א סיון ה'תשע"ז
הנקודה שבמאמר
מצוות צדקה היא מצווה חשובה ששקולה כנגד כל המצוות. היא מגינה על האדם. אכן, היא חברת הביטוח הטובה ביותר!...
מצוות צדקה סגולה לעושר ולשמירה

 

מצוות הצדקה שקולה כנגד כל המצוות והיא שומרת ומגינה על האדם. אכן, חברת הביטוח הטובה ביותר היא קופת הצדקה שבביתך!...

 

הרבי מליובאוויטש אומר שצריך להיות קביעות בנפש. לכן כדאי לשלשל בקופת הצדקה, בוקר בוקר כל יום חול, (וכן לפני הדלקת נרות שבת וחג) מינימום 20 אגורות שיש בהן ח"י אגורות, אשר ישמרו ויגנו עליך לאורך כל היום, וכן לתת גם לילדים. חשוב לשים צדקה לפני שיוצאים בבוקר מהבית כמו שכתוב בתהילים פ"ה: "צדק לפניו יהלך, וישם לדרך פעמיו" (צדק=צדקה). כותב אדמו"ר הזקן בספר התניא שהמטבעות של הצדקה, הן כמו שריון של קשקשים שמגן, וכן כתוב: "זורע צדקות מצמיח ישועות", ו"גדולה צדקה שמקרבת את הגאולה", ועוד כותב אדמור הזקן בספר תניא קדישא: "אין ישראל נגאלין אלא בצדקה".

 

אדמו"ר הזקן מציע בספר התניא על פי הרמב"ם, שאם ברצונך לשלשל שקל אחד בקופה, רצוי לפרוט אותו לפעמים אחדות. כך אם פורטים ל-10 פעמים 10 אגורות, ייבראו 10 מלאכים השומרים על בעל הצדקה. עדיף סכומים קטנים יותר פעמים על אותו סכום בבת אחת. שכידוע, בכל מעשה של מצווה נברא מלאך טוב שמגן על עושה המצווה.

 

בעת מתן הצדקה, אפשר לבקש משאלות הלב, ובעזהי"ת המשאלות יתקבלו אצל בורא עולם בברכה.

 

זה היתרון במצוות צדקה, שהקב"ה אינו מרשה לנסות אותו בשום דבר בעולם פרט למצוות הצדקה. וכמו שכתוב בתורה: "עשר" בשביל שתתעשר. תן עשירית מהכנסותיך לצדקה, והקב"ה מבטיח לך שתתעשר מזה. כמו שכתוב בספר מלאכי ג' פסוק י': "הביאו את כל המעשר אל בית האוצר ויהי טרף בביתי ובחנוני רק בזאת אמר השם צבאות אם לא אפתח לכם את ארובות השמים, והריקותי לכם ברכה עד בלי די".      

 

כל הישועות והברכות!

 

משיח עכשיו!

 

עוד באותו נושא
תגובות

פרסום תגובה חדשה

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.