הדרך הישרה לזרז את התגלות וביאת המשיח

להקראת המאמר
יום ראשון כ"ח אייר ה'תשע"ב
|
  1 תגובות
הנקודה שבמאמר
במקום שמחשבתו של אדם שם הוא נמצא, לכן כפי שמסביר הרבי "יש מעלה מיוחדת כשלומדים ענייני משיח והגאולה ברבים בנוגע להתפעלות והשמחה ברגש הלב, שעל ידי זה הולכת וגדלה ההשתוקקות והציפייה לביאת המשיח" (מדברי הרבי מה”מ שיל”ו, פרשת תזריע - מצורע ה’תנש”א).
הדרך הישרה לזרז את התגלות וביאת המשיח

 

הרבי "מורה נבוכי הדור" ששינן באוזנינו שדורנו דור אחרון לגלות וראשון לגאולה נותן עצה והוראה איך לקרב את הגאולה:

 

"מהי הדרך הישרה… כדי לפעול התגלות וביאת המשיח… הוא לימוד התורה בענייני מלך המשיח ובענייני הגאולה שנתבארו בריבוי מקומות - בתורה שבכתב… ובתורה שבע"פ… ובמדרשים וגם - ובמיוחד - בפנימיות התורה… ובפרט בתורת החסידות… ובפרט בתורתו… של נשיא דורנו - מעין ודוגמה והכנה ללימוד תורתו של משיח…

 

על כל אחד ואחד מישראל (האנשים, הנשים והטף) להוסיף בלימוד התורה (במיוחד) בענייני משיח וגאולה…

 

יש מעלה מיוחדת כשלומדים ענייני משיח והגאולה ברבים בנוגע להתפעלות והשמחה ברגש הלב, שעל ידי זה הולכת וגדלה ההשתוקקות והציפייה לביאת המשיח" (מדברי הרבי מה”מ שיל”ו, פרשת תזריע - מצורע ה’תנש”א).

 

וכאשר מבינים את העניין ולאחר מכן מתעכבים להעמיק דעת בזה, ולבסוף אף מציירים אותו במוח ומסתכלים בו כמו בציור נאה, אז אפשר להגיע להבנה והשגה מרביים ולהתפעלות הלב והרגש, ועם זאת לדרגת תשובה עילאה. זהו כוחה של תורה שהיא "בעל הבית" על העולם, היא יכולה לשנות את הטבע, ולפעול שנוכל לחיות ענייני משיח וגאולה ולהפכם חלק מחיינו. 

,
עוד באותו נושא
תגובות  / 1 תגובות
נפלא ומדהים!
הרבי מורה נבוכי הדור מלמד אותנו איך לקרב את הגאולה ואיך לחיות גאולה. הלואי שכל העולם כבר יקיים את הוראותיו!

פרסום תגובה חדשה

Facebook Comments Box

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.