ושבו בנים לגבולם

"ושבו בנים לגבולם" כולל לא רק יהודים רגילים, אלא גם מי שזהותו היהודית לא היתה ידועה לו ולפתע גילה שהוא יהודי.

 

"ושבו בנים לגבולם" - לא רק יהודים שבגלוי הם יהודים.

 

מי היה מעלה בדעתו שבחור ששמו מומתאז חלוואה ונולד כערבי וקיבל חינוך מוסלמי מלא שנאה ליהודים הינו בעצם יהודי?...

 

מומתאז חלוואה שנולד בכווית והחל את לימודיו האקדמיים בסוריה, נאלץ לעזוב את לימודיו בסוריה ועבר ללמוד בקנדה. שם התמזל מזלו והתעוררה אצלו הנקודה היהודית.

 

מומתאז חלוואה ידע שסבתו מצד אמו יהודיה, אולם מאחר שהתאסלמה ואביו מוסלמי, חשב על פי החוק המוסלמי שהוא מוסלמי, והנה לתדהמתו פעם בשבתו בספריה, גילה לו יהודי שמכיון שסבתו היתה יהודיה, אף שהתאסלמה, לעולם תישאר יהודיה וכל צאצאיה יהודים, ומכיון שאמו, בתה של סבתו יהודיה, הרי שהוא כבן ליהודיה יהודי.

 

ברגע שקיבל מומתאז חלוואה מידע זה, היה בהלם, ומאותו רגע חל מפנה בחייו.

 

הוא חשב לעצמו: האם אני אויב האיסלם שיש להילחם בו, כפי שחינכו אותי כל חיי?... אני האויב של עצמי?... אז איפה חייתי עד כה במציאות או בחלום?...

 

כך החל לחקור את היהדות, מה שלא למד בכוית כלל. שם רק חינכו לשנאה ליהודים מבלי לדעת מהו יהודי ומהי יהדות. מעולם לא למד על מלחמת העולם השניה ולא ידע בין מי למי התרחשה המלחמה. עכשיו לאחר שגילה טפח מההיסטוריה היהודית ונודע לו על השואה, החליט לבחון אותה במו עיניו. הוא נסע לראות את הדברים המזעזעים שנעשו ליהודים במלחמת העולם השניה. שם ראה שכבר עשו ליהודים אותם דברים ששונאי ישראל זוממים לעשות, היה לא תהיה.  

 

כך נקשרה נפשו ביהדות וביהודים ועלה לישראל, ולא נחה דעתו עד שהתגייר (גיור לחומרה), מאחר שלא ניתן להוכיח שסבתו יהודיה. וברוך ה', נשא לאשה בת ישראל כשרה, וכל רצונו הוא שיהיו לו צאצאים יהודים.

 

זהו סיפור אחד מני רבים, ובודאי יתגלו הרבה סיפורים כאלה בעתיד הלא רחוק, כאשר יתקיים בנו "ושבו בנים לגבולם" בגאולה האמיתית והשלמה.

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.