זכותנו על ארץ ישראל על פי תורה

זכותנו על ארץ ישראל היא על פי תורה. לו היינו מסבירים לגויים את זכותנו על ארץ ישראל על פי התורה, הגויים היו מקבלים את זה ומכבדים את זה.

זכותנו על ארץ ישראל מבוססת על התורה. לו היינו מסבירים לגויים את זכותנו על ארץ ישראל על פי התורה, הגויים היו מקבלים את זה ומכבדים את זה. והראיה בסרטון שלפניכם.

 

התורה שצפתה מראש את כל האירועים עד סוף כל הדורות פתחה בעניין בריאת העולם ולא מהמצוה הראשונה שנצטוו ישראל.

 

לכאורה, הדבר מעורר קושיה עצומה, שהרי תפקיד התורה הוא להורות לנו איך להתנהג ומה לעשות. ואכן רש"י הקדוש המפרש הגדול של התנ"ך והגמרא. מעורר קושיה זו בפסוק הראשון של התורה. אלא שכבר בפסוק הראשון של התורה הוא מלמד אותנו שגם סיפור בתורה הוראה הוא.

 

מהפסוק הראשון בתורה ניתן ללמוד שכל העולם שייך לקדוש ברוך הוא וכמו כן ארץ ישראל. אלא שבאמת את ארץ ישראל הוא נתן לעם ישראל כמו שהוא אומר לאברהם בברית בין הבתרים. והוא ממשיך ואומר דבר שאקטואלי מאד בימינו:

 

אם יבואו אומות העולם ויאמרו לישראל: לסטים אתם שכבשתם ארצות שבעה גויים, ישראל עונים להם: כל הארץ של הקדוש ברוך הוא. הוא ברא את העולם ונתן חלקים ממנו לאשר ישר בעיניו, וכמו כן, ארץ ישראל שלפנים היתה ארץ כנען. ברצונו נתנה להם לכנענים, וברצונו נטלה מהם ונתנה לנו, לעם ישראל.

 

בסרטון שלפנינו מסביר השר גלעד ארדן את דברי רש"י אלו לחבר הכנסת טיבי המרבה להשתמש בביטוי "שוד קרקעות" לגבי המתנחלים ...

 

מפליא ומדהים איך שרבותינו כבר לפני אלפי שנים חזו הכל מראש.

 

ומכאן שעלינו ללמוד תורה ולהשתמש בזה בבחינת "דע מה שתשיב". ובדרך הזאת מובטח לנו שגם הגויים יקבלו את הדברים.

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.