משיח זהו מהותו של הרבי

המציאות האמיתית והעצמית של הרבי היא משיח. הרבי ומשיח הם דבר אחד!

 

ידוע האגרת ששלח הרבי לפרזידנט השני לישראל, יצחק בן צבי, בו הוא מסביר מדוע אין הוא מכנה אותו "נשיא": 


..מיום הלכי ל"חדר" ועוד לפני זה, התחיל להתרקם בדמיוני ציור גאולה העתידה... גאולה כזו ובאופן כזה שעל ידה יהיו מובנים יסורי הגלות הגזרות והשמדות... וכחלק מעתיד מזהיר זה כחלק מגאולה זו יהיה נשיא ישראל מלך... שאין עליו אלא ה' אלוקיו. וביום ההוא יאמר: אודך ה' כי אנפת בי. 

 

הרב החסיד מנדל וכטר היה חסיד סאטמר, שגדל בשכונת וויליאמסבורג ניו יורק, ושם היה ראש ישיבה מצליח. אולם כאשר התוודע בתחילת שנות ה-80 לספרים של הרבי הפך לחסיד חב"ד נלהב. ואף פתח ישיבה בבורו פארק, ניו יורק. מקצת מחסידי סאטמר התנגדו לו ביותר, לבסוף עבר לגור בארץ ישראל בנחלת הר חב"ד שבקרית מלאכי.


בסרטון שלפניכם מסביר הרב ווכטר את תוכן האגרת, שבהיות הרבי ילד קטן, טרם הגיע לגיל שלוש, לפני שנכנס ל"חדר" על מה חשב וחלם? על צעצועים? על ממתקים? לא, על גאולת עם ישראל מצרותיו, ומקשה הרב וכטר, מה מבין ילד קטן בצרות? הרי ילד קטן בדרך כלל מרגיש בריא ומאושר בחיק הוריו ואינו יודע כלל מצרות, כי מקבל הכל מאמו. אלא מה? בהיות הרבי משיח במהותו, היה יכול לחשוב על דברים כאלה בלבד, כי זו המציאות העצמית של המלך המשיח. 


סרט ז הוסרט ע"י האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה בכנס פעילים כהכנה לקראת כינוס י' שבט תשנ"ה - שנת הקהל, בסינרמה ת"א. 1995.

 
הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.