הרש"י הראשון לתורה תשובה לגויים

הרבי אומר שיש תשובה אחת ויחידה לגויים המתנגדים לזכותנו על ארץ ישראל והיא הרש"י הראשון לתורה, המבאר שה' נתן לנו את ארץ ישראל ברצונו.

 

את פירוש רש"י הראשון לתורה יודע כל ילד בן חמש למקרא. וכאשר באים אומות העולם ואומרים ליהודים שכבשו את ארץ ישראל, יש להביא לפניהם את תשובת רש"י בתחילת התורה.

 

140 מדינות של גויים יושבות באו"ם. ומיהם גויים אלה? אלה יוצאי חלציהם של עמים שעשו הרבה עוולות לישראל במסעות הצלב, בשואה וכיו"ב. ועכשיו הם מנסים לנגוס מארץ ישראל חלקים חלקים, הבעיה שיש יהודים עם רגשי נחיתות, שלא אומרים דברים ברורים לאומות העולם, שאין הם מסבירים להם שהתנ"ך הוא החוזה שלנו על ארץ ישראל, וכפי שאומר רש"י כבר בתחילת התורה יש לנו אישור על כך מלמעלה.

 

לצערנו, יש יהודים הטוענים, שזה סימן ל"אתחלתא דגאולה"! אולם באמת זוהי גלות שלא היתה דוגמתה. צריך להסביר לגויים את רש"י. ועם רש"י אין להתווכח!

 

מה קרה לשוטר יהודי שהוא מתבטל אל הגוי? הרי הוא רואה שהגוי בא בדברי שקר ומנסה לגזול מעם ישראל את ארצו בכל התוקף.

 

למה הוא רוצה למצוא חן בעיני הגוי, ומאמין לו שאם יקבל שטחים מארץ ישראל יהיה שלום?...

 

זאת לדעת, רש"י הוא המפרש היחידי שכל ילד בן חמש למקרא לומד. ושאין שום חילוק בענין זה בין רש"י לשאר מפרשים, או בין אביו של רש"י רבי יצחק לשאר תנאים ואמוראים, ומה שאומר רש"י בראשית פירושו על התורה זוהי האמת היחידה של כל היהודים ושל כל לומדי התורה, ושל כל מי שמתנהג על פי תורה.

 

אלא שלצערנו החושך הכפול והמכופל של הגלות הגיע למצב שפל כזה, שצריך להסביר אפילו ליהודי, שעם ישראל לא גזלו דבר. הגזלן האמיתי הוא הגוי שרוצה חלקים מארץ ישראל. ויש להסביר לו שהקב"ה ברצונו נתן את ארץ ישראל לעם ישראל. לכן ארץ ישראל לגבולותיה שייכת אך ורק לעם ישראל.

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.