החיבוק שהציל

באורח פלא ובזכות אחותה התאומה שרדה בריל, שנולדה במשקל של קילוגרם אחד, מעבר למצופה.

 

ב-1995 נולדו בבית חולים במסצ'וסטס התאומות קיריי ובריל, כשמשקל כל אחת מהן כקילוגרם אחד. קיריי הצליחה לעלות בהדרגה במשקלה אולם בריל שנשימתה לא היתה סדירה לא עלתה במשקל ולא חדלה מלבכות, עד שפניה הכחילו מרוב בכי. האחות הרחמנייה גייל, שטיפלה בתינוקות שבפגייה, ניסתה בכל כוחותיה להרגיע את בריל ללא הצלחה. היא כיסתה אותה בשמיכה רכה. ליטפה אותה בעדינות. החזיקה אותה בידיה. נתנה גם לאביה להחזיק אותה... אך ללא הועיל.

 

מצבה של בריל החל להידרדר, אולם האחות גייל לא ויתרה. פתאום צץ רעיון במוחה להניח את בריל באינקובטור עם אחותה קיירי. לתדהמתה תוך זמן קצר התכרבלו בריל וקיירי בחיבוק חם. והנה באורח פלא רמת החמצן הנמוכה בדמה של בריל החל לזנק. נשימותיה נעשו קלות יותר, בריל פסקה מלבכות, וצבע אדמדם כיסה את פניה. חלפו כמה שבועות ובריל החלה לפרוח ממש.

 

התאומות קיריי ובריל חיזקו זו את זו. הן שרדו את ההתחלה הקשה. ותוך כמה שבועות שוחררו  לביתן לשמחת הוריהן.

 

אין ספק שהחיבוק של האחיות סייע להן לשרוד ולהירפא ולגדול. מכאן אנו רואים מהו כוחו של חיבוק המבטא קשר חם ואהבה בין איש לרעהו.

 

מה טוב להשתמש בכל אמצעי האהבה שניתנו לנו מלמעלה כדי לחזק איש את רעהו!

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.