שם הספר:

הרבי מלך המשיח

מאת:
שולמית שמידע

תוכן הספר:

 

הספר מסביר בצורה קלה וישרה שהרבי הוא מלך המשיח. מתאים אף לילדים כי כולו מנוקד.
 
כידוע על פי תורה, בכל דור יש צדיק אחד שראוי להיות משיח.
 
הרבי מליובאוויטש הוא מלך המשיח בהיותו הנשיא של הדור האחרון, צדיק הדור האחרון, משה רבינו של הדור האחרון. הרבי הוא גם נביא על פי תורה. הוא מסביר שאנו הדור האחרון לגלות ודור ראשון לגאולה. הוא מעיד על עצמו שהוא המלך המשיח ונביא הגאולה העתידה. הוא מנבא שהגאולה קרובה ומתאר כיצד תהיה הגאולה העתידה. נוסף על כך, הוא מלמד אותנו פנימיות התורה שהיא טעימה מתורתו של משיח. ומאחר שהמלך התמנה על ידי האחד יחיד ומיוחד, הקב"ה, נותרה לנו העבודה היחידה לקבל מלכותו עלינו, על ידי לימוד תורתו וקיום הוראותיו, המכינים אותנו לגאולה האמיתית והשלימה תיכף ומיד ממש. הסברים מפורטים לכל זה על פי תורה ראה בגוף הספר. 
 

 

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.