שם הספר:

בנין עדי עד

מאת:
הרב דב טברדוביץ

תוכן הספר:

ספר זה ("בנין עדי עד") כולל פרקים חשובים מהספר "חוסן ישועות" ח"א שמחברו הרב דב טברדוביץ (נוסף על כך, הספר בשלימותו מצורף כאן ב-pdf. ראה עמוד זה למטה בצד שמאל). הוא כולל הלכות ומנהגי נישואין מתחילת השידוך עד לחופה ועד להריון ולידה על פי הנהוג בחב"ד, יש בו גם הלכות יחוד השכיחות ומאמר אודות קדושת הבית היהודי כולל שלום בית.

מטרת הספר היא להיות מדריך לנישואין בסגנון בהיר תוך ציון המקורות והרוצה להרחיב ידיעותיו יעיין במקורות ובהם ירווה את צמאונו להוסיף דעת.

יהי רצון שירבו השמחות בישראל ונזכה בקרוב לשמחת הנישואים הגדולה עם הקב"ה בגאולה האמיתית והשלימה בקרוב ממש.

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.