שם הספר:

סיפורים לילדים

מאת:
שולמית שמידע

תוכן הספר:

כל ילד אוהב לשמוע סיפורים מעניינים שמחנכים למידות טובות, ובמיוחד סיפורים הנוגעים ללב, מפתחים את השכל, ומקנים ערכים שיש להם משמעות בעולם המעשה.

סיפור טוב גם יוצר אוירה טובה ומאחד בין מספר הסיפור למי שמקשיב לו.

ואכן סיפור על צדיק, על מעשה נפלא, על השגחה פרטית, שיש בו חכמת חיים, יש ביכולתו להאיר אור גדול על סביבתו. הוא מחזק את האמונה והביטחון ונותן בו חיות וכוחות בעבודת היום יום שלו.  סיפור טוב, אפילו אם הוא כבר מוכר לילד, הוא מוכן לשמוע אותו שוב ושוב, ואפילו להיות שותף בסיפורו, והוא עושה זאת בהתלהבות יתירה, ועל ידי זה הוא מעכל אותו ואת המסר שבסיפור יותר עד שנקלט בו היטב ומשפיע על חייו ועל דרכי התנהגותו. 

אז הבה ננצל את העובדה שילדים אוהבים לשמוע סיפורים, ונאיר את עולם הילדים בסיפורים בעלי ערכים חשובים בכל זמן שאפשר - בעת הארוחה, קודם השינה, בזמן טיול וכיו"ב.

 

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.