שם הספר:

חנוכה - חג האור

מאת:
סופרים נבחרים

תוכן הספר:
מהו חג החנוכה?
"כשעמדה מלכות יוון הרשעה להשכיחם תורתך ולהעבירם מחוקי רצונך"... עד שנכנסו להיכל וטימאו את כל השמנים... אז קמה מלכות בית חשמונאי בגבורה ובמסירות נפש ללחום ביוונים, והקב"ה בשעה קשה זו לישראל גילה את חיבתו לעמו בשבירת כללי הטבע. מסר גיבורים ביד חלשים ורבים ביד מעטים וטמאים ביד טהורים, ולא עוד אלא שפך שמן טהור אחד החתום בחותמו של כהן גדול, שהיה אמור להספיק ליום אחד דלק שמונה ימים... נס גלוי!... עם ישראל מקבל במתנה חג נפלא ("וקבעום ועשאום ימים טובים"), עם ישראל זוכה להדליק נרות חנוכה ולהאיר את העולם מידי שנה בשנה בחג האורים.
ובעצם חג החנוכה הוא הכנה לגאולה האמיתית והשלימה. כאשר אנו מדליקים את החנוכיה אנו מדליקים את נשמות ישראל. ומתפללים שלכל בני ישראל יהיה אור במושבותם מתוך שמחה ותענוג, עד שנזכה מיד לאור הנצחי והאמיתי – אורו של משיח צדקנו בחינת היחידה שבנשמות ישראל. אור שיאיר גם בעולם הזה הגשמי התחתון שאין תחתון למטה ממנו. ונזכה לחנוכת בית המקדש השלישי ולהדלקת המנורה "על ידי כהניך הקדושים", והמלך המשיח בראשנו בשמחה וטוב לבב.
 

 

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.