שם הספר:

אור חוזר

מאת:
עודד מזרחי

תוכן הספר:

חזרה בתשובה היא חויה פנימית בנפש מתוך דחף פנימי הנובע מהשגחה פרטית נפלאה, ובא כסיוע מלמעלה. שאם לא כן, איך אפשר להסביר תהליך של מהפך עצום כזה בנפש האדם, שנראה כשינוי בטבעו ממש. ובעצם התשובה היא גילוי "הנקודה היהודית", גילוי "הניצוץ האלוקי" הקיים בעומק נפשו של היהודי, ועל כן, כל יהודי יגיע יכול להגיע לזה בכל שלב בחייו, וכבר הובטחנו שלא ידח ממנו נידח...  

ומכיון שאנחנו דור אחרון לגלות וראשון לגאולה הרי שדורנו הוא דור של תשובה. ואכן, מאז מלחמות ששת הימים החל בעם ישראל תהליך מפתיע של חזרה בתשובה שהולך וגובר כל הזמן. גם יהודים שהיו כביכול רחוקים מתורה ומצוות, חוזרים לשורשיהם, שבים בשמחה למקורות הנפלאים של העם היהודי. וכל הרוצה לשוב מצפים לו בישיבות בסמינרים בכינוסים בשיעורים בהתוועדויות ובבתי חב"ד וכו'. שכל אלה מסייעים לחוזרים בתשובה לשוב בתשובה בדרך ישרה וקלה.

 

עיקר הקושי הוא ראשית המהפך שכאמור מגיע בהשגחה פרטית מהממת.

לפניכם סיפורים מדהימים ומרתקים מתוך הספר "אור חוזר" של הסופר עודד מזרחי. מומלץ ביותר לרכוש את הספר הנקרא בנשימה עצורה, ולהציע אותו לידידים ומכרים.

 

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.