שם הספר:

קונטרס ההשגחה האלוקית

מאת:
הרב ישבעם סגל

תוכן הספר:

 ההשגחה האלקית על הבריאה היא חלק מהבריאה עצמה. שהרי העולם נברא כל רגע מחדש, ומכאן שההשגחה היא בכל רגע. עם ישראל מאמינים בני מאמינים כי הוי׳ הוא האלקים ואין עוד מלבדו. האמונה הטהורה של עם ישראל היא הודאה במציאות הבורא היא מעל ומעבר לענין המוכרח מצד השכל. אמנם גם מצד השכל כאשר מתבוננים שהעולם הוא מציאות גבולית - ש״קדמו ההעדר״ ונברא מאין, הנה מצד העיקרון ההגיוני שאין דבר עושה את עצמו, באים לידי הכרה, שישנו מי שברא את העולם ומנהיג אותו, אולם עם ישראל חלק אלוקה ממעל ממש יודעים בידיעה השייכת לעצם מציאותם שיש בורא לעולם והוא מהוה מחיה ומקיים אותם ומשגיח עליהם השגחה פרטי פרטית. על האמונה בבורא עולם ועל השגחתו על כל נבראיו לפרטי פרטיו ועל הבחירה החופשית בקונטרס שחיבר הרב ישבעם הלוי סגל. קראו ותיהנו! 

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.