שם הספר:

פרשת השבוע

מאת:
שולמית שמידע

תוכן הספר:

 

ליקוט רעיונות חסידיים לפרשת השבוע על פי תורתו של הרבי מליובאוויטש מה"מ שיל"ו - מסר קצר וקליט מתאים לימות המשיח - כפי שנשלחו בשנת ה'תש"ע - 770 (בגימטריא "בית משיח" ו"פרצת") מידי שבוע בשבוע לאלפי אנשים בכל רחבי תבל בדואר אלקטרוני.

זוהי הזדמנות לטעימה מאילנא דחיי, פנימיות התורה, מאוצרו של משיח בדרך ישרה וקצרה. המטרה היא לעורר את כולנו להיכנס לבית האוצרות של ספרי רבותינו נשיאינו ובמיוחד בספריו של הרבי מה"מ שיל"ו - מאמרים, שיחות, אגרות וכו'. (כגון, "באתי לגני", "דבר מלכות", "שיחות קודש", "שערי הלכה ומנהג" וכו') - דברים מאלפים נעימים וערבים, מפשוטו של מקרא ועד טעמי תורה ומסתר צפונותיה (רזין דרזין) - דברים העומדים ברומו של עולם.

יהי רצון שנזכה לעיין בהם ללמוד אותם ולדרוש בהם והעיקר להפיץ אותם בעולם, עד ש"לא יהיה עסק כל העולם אלא לדעת את ה' בלבד", ועד לגאולה האמיתית והשלימה על ידי הרבי מלך המשיח שיחיה לעולם ועד!

יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד!

הספר בשלימותו מופיע באתר האינטרנט: חב"ד – אור אין סוף

כתובת האתר: abc770.org

 

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.