שם הספר:

דבר מלכות

מאת:
הרבי מליובאוויטש

תוכן הספר:

 

הרבי מלך כפשוטו משפיע עלינו שפע של אוצרות בכל שיחותיו אגרותיו ומאמריו - דברי אלוקים חיים - שעל פיהם אנו הולכים בדרך הישרה והקלה אל הגאולה. ובתוך המכלול העשיר הזה המשתרע על מאות ספרים, מיוחדות בתוכנן שיחות הרבי מהשנים תשנ"א תשנ"ב הנקראות בפי החסידים "דבר מלכות".

 

ב"דבר מלכות" מסביר הרבי באופן פשוט שאינו משתמע לשתי פנים שאנו דור הגאולה וכל פרט בעבודתנו קשור לגאולה. הוא מסביר שהוא מלך המשיח וצריך לפרסם לכל אנשי הדור כי יש נביא בדור שהוא היועץ והשופט של הדור. הוא נותן הוראה ללמוד ענייני גאולה ומשיח, בהסבירו כי הדרך הקלה, הישרה והמהירה לפעול התגלות וביאת המשיח בעולם, היא על ידי לימוד ענייני גאולה ומשיח ובמיוחד על פי תורתו של משיח.

 

בשיחותיו מפנה הרבי למקורות רבים מכל חלקי התורה: תלמוד, רמב"ם, מדרשים, זוהר וספרי קבלה. וברוך ה', תמימים יקרים עשו עבודה נפלאה והוציאו את ה"דבר מלכות" עם כל הפענוחים של מראי המקומות במהדורה מפוארת בחמישה כרכים - דבר המקל לעיין במקורות ומסייע להעמקת הלימוד. הסט יצא לאור על ידי "מכון ממש".

 

כאן מובא הדבר מלכות על פי פרשות השבוע. ובכלל זה "קונטרס בית רבינו שבבבל" שייחדנו לו גם מדור בפני עצמו. 

הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.