כל התכנים בנושא: ארבע בבות

הניגון של אדמו"ר הזקן בעל התניא והשולחן ערוך "ארבע בבות" התקבל בקהילות ישראל, וכאן בחתונה הגדולה בחצר מחנובקא בעלז שרים ומנגנים אותו.

אין ספק שהניגון ארבע בבות הוא אחד הניגונים שבאים ברוח הקודש לצדיקים גדולים. ניגון זה שרבינו הזקן חיברו, הוא אחד מהניגונים שהלווים היו שרים בבית המקדש, לכן הוא ניגון מקודש.

ניגון ארבע בבות בי"ט כסלו בכפר חב"ד בשנת ה'תשע"ה. אי אפשר שלא להתרגש מקהל חסידים ששר ניגון קדוש זה בדביקות עצומה, המסיים בניגון שמח מיגון של גאולה.

מרדכי ברוצקי מנגן את הניגון המיוחד של אדמו"ר הזקן "ארבע בבות" בכינור.
צפה בוידיאו

ניגון ארבע בבות של אדמו"ר הזקן, הניגון העיקרי והמרכזי של חב"ד, עם הרב יאיר כלב.
צפה בוידיאו

אבי פיאנטה החלילן והזמר החבדניק הנודע מנגן מחרוזת ניגוני חב"ד: אנעים זמירות, א-לי אתה ואודך, ארבע בבות ועוד.

הניגון המיוחד והנעלה ביותר מכל עשרת ניגוני אדמו"ר הזקן כובש את העולם, וכבר מנגנים אותו בהרבה הזדמנויות של קדושה ובעיקר כשמובילים חתן וכלה לחופתם.

הניגון "ארבע בבות'' שחיבר אדמו''ר הזקן הוא הניגון העמוק והמרכזי בניגוני חב''ד. כל תנועות הניגון מכוונות לעניינים רוחניים ונזהרים לנגנו רק במועדים מיוחדים כמו שלושת הרגלים, פורים, י"ט כסלו, י"ב תמוז, ימי הסליחות ובחופה.

הרבי היה עורך קידושין עד שנת תשכ''ב. אחרי למעלה משנה ביקש ר' שניאור זלמן יפה שהרבי יערוך את הקידושין של בתו. לאחרי הרבה הפצרות הסכים הרבי לערוך את הקידושין באופן חד פעמי. ברקע ניגון ארבע בבות.
צפה בוידיאו

כל תנועות הניגון "ארבע בבות" מכוונות לעניינים רוחניים ונזהרים לנגנו בדייקנות גדולה ורק במועדים מיוחדים כמו שלושת הרגלים, פורים, י"ט כסלו, י"ב תמוז, ימי הסליחות, כשמובילים את החתן לחופה וכשהכלה סובבת סביב החתן וכיו"ב.

כל תנועות הניגון "ארבע בבות" מכוונות לעניינים רוחניים ונזהרים לנגנו בדייקנות גדולה ורק במועדים מיוחדים כמו שלושת הרגלים, פורים, י"ט כסלו, י"ב תמוז, ימי הסליחות...
הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.