כל התכנים בנושא: הניגון אני מאמין

חיליק פרנק מנגן את הניגון "אני מאמין" וקודם לכן הוא מספר איך הוא הגיע אלינו. הניגון נכתב בדרך למחנה ההשמדה טרבלינקה, שאליו נשלחו רוב יהודי גטו ורשה, והוא הגיע במסירות נפש לאדמו"ר ממודז'יץ.

חיילים בבסיס האימונים של חטיבת הנח"ל הדליקו נרות ושרו "אני מאמין".

חיילי צבא ההגנה לישראל כולם מאמינים בני מאמינים פוצחים בשירה אדירה של "אני מאמין"

הניגון: אני מאמין באמונה שלימה בביאת המשיח - משיח משיח... הפך ללהיט המושר בכל מקום ובכל הזדמנות חגיגית והוא מבטא את הציפייה של כל יהודי לביאת המשיח ולגאולה האמיתית והשלימה שתהיה בקרוב ממש.

מרדכי בן דוד שר את הניגון: "אני מאמין" עם הפזמון המיוחד: משיח משיח משיח.

כשהיה ר' עזריאל-דוד פסטג ברכבת לטרבלינקה, הלחין את הניגון הידוע לאני מאמין. שיר זה מספר את סיפורו.

אברהם פריד במחרוזת שירי סווינג: ובני ישראל יוצאים ביד רמה, אני מאמין, בין כך ובין כך.

הסיפור המצמרר על הלחנתו של השיר הנוסטלגי, אני מאמין, בביצוע האחים גרובייס והאבא בן ציון. הלחן נכתב ברכבת לטרבלינקה והפך לאבן דרך במוזיקה החסידית.
הפתגם היומי
שכינה מדברת מגרונו של המתפלל

כְּשֶׁהַמִּתְפַּלֵּל אוֹמֵר: "הַשֵּׁם שְׂפָתַי תִּפְתַּח", מִיַּד מִתְלַבֶּשֶׁת בּוֹ הַשְּׁכִינָה וּמְדַבֶּרֶת מִגְּרוֹנוֹ אֶת הַתְּפִלָּה. וְכַאֲשֶׁר הוּא מֵבִין וּמַאֲמִין בָּזֶה, נוֹפֶלֶת עָלָיו יִרְאָה וְגַם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְצַמְצֵם עַצְמוֹ וְשׁוֹרֶה אֶצְלוֹ (עַל פִּי כֶּתֶר שֵׁם טוֹב קצ"ח).   

אוצר פתגמים
צחוק בצד
חידה
קרעו אותו לחתיכות, סלקו אותו מהבית, שרפו אותו עד שהפך לאפר, ביקשו להופכו לעפרא דארעא... בקיצור, הפכו אותו לאין ואפס. אולם הוא צחק ואמר: חכו רק שבוע אחד, ותראו איך שתתחננו שאחזור אליכם. ניחשתם מי אני? ...חמץ...
צרור בדיחות
פינת המוסיקה
מרדכי ברוצקי בניגון התוועדות ישן מליובאוויטש
קרא עוד
אור אין סוף ברוך הוא
אור אין סוף ברוך הוא
הממלא כל עלמין
היה הוה ויהיה בשוה
גם במקום זה
שאני עליו
צפה בוידאו
אם הינך רוצה ללמוד על רגל אחת מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?... מהי עוצמתו של "רבי"?... מהי מעלת 770?... מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?... למד קונטרס בית רבינו שבבבל.