אנשי ק.ג.ב ושוטרים בשרות ה…רבי

יום שני כ״ז תמוז ה׳תשע״ח
הרבי ניבא שכל אנשי החוק לא רק שלא יפריעו את חינוך הילדים ברוח היהדות, אלא ישמרו אותם ויעזרו להם.
מאת הרב רפאל חרותי
סיפורים חסידיים

בשנת תש"מ במלאת שלושים שנה לנשיאות הרבי בתהלוכת ל"ג בעומר מול המרכז העולמי של חב"ד 770 השמיע הרבי דברים בשפה הרוסית. התברר שהייתה זו נבואה שהתקיימה במלואה לאחר 12 שנה.

"כאשר בן או בת מגיע להוריו ומבקש ללמוד מהם יהדות – לימוד התורה וקיום המצוות", אמר הרבי, "הרי החוק הסובייטי מבטיח ומורה לכל אנשי החוק עד לשוטר העומד ברחוב שההורים והסב והסבתא יכולים – ואיש לא יכול למנוע בעדם ללמד ולחנך את בנם או בתם תורה במלוא המידה כפי רצונם כולל קיום מצוותיה בחיי יום יום. כל המונעים בעדם הינם עבריינים העוברים על החוק הסובייטי וצריך להורידם מתפקידם ולמנות אחרים במקומם.  כל אנשי החוק לא רק שלא יפריעו לחינוך הילדים ברוח היהדות האמתית על פי התורה הקדושה אלא גם ישמרו אותם ויעזרו להם.

 הדברים של הרבי היו נשמעים הזויים לחלוטין ועל רקע המצב באותה תקופה קל היה יותר להאמין שהאנושות תעבור לגור על הירח…

חלפו 12 שנה והבלתי יאומן אכן אירע והכל התקיים עד הפרט האחרון. באחד ממחנות הקיץ של חב"ד בחרקוב הבחין השליח שאנשי האבטחה השומרים מבחוץ נראים מאוד מקצועיים וגם יחסיהם עם האחראי עליהם נראים טובים ביותר. התברר שהאחראי היה בעבר גנרל בק.ג.ב הזכורה לשמצה והמאבטחים שרתו תחת פיקודו. באותו רגע נזכר בדברי הרבי באותה שיחה: כל אנשי החוק לא רק שלא יפריעו את חינוך הילדים ברוח היהדות אלא ישמרו אותם ויעזרו להם

פרסום תגובה חדשה

test email