ברכת מזל טוב

יום שלישי ח׳ אלול ה׳תשע״א
בסוכות ה'תשנ"ח, זכינו לחויה רוחנית שלא ידעתי להגדירה, מספר ר' יוסף. באחד הלילות ראיתי בחלומי שאני נכנס ל"יחידות" אל הרבי שליט"א מלך המשיח. הייתי בעננים ולקח לי שבוע ימים כדי לחזור לקרקע. המפליא הוא שמעולם לא הייתי לפני כן ב"יחידות", אך כשתיארתי את תחושתי לפני חב"דניקים בהרצליה, הם אישרו, כי זו בדיוק התחושה אצל מי שהיה ב"יחידות" אצל הרבי.
העיר

 

חסיד שראה בחלום את רבו, הרי שזה עניין גדול ובפרט כשזוכים לשמוע הוראה או מסר מסויימים. ר' יוסף חדד ורעייתו נטלי, הנמנים כיום על קהילת חב"ד בהרצליה, זכו לדבר כזה ואף ליותר מזה.

 

ר' יוסף מנהל בחברת היי-טק וזוגתו העובדת כיועצת השקעות, התקרבו לפני כמה שנים לתורה ומצוות.

 

מספר ר' יוסף:

בסוכות ה'תשנ"ח, זכינו לחויה רוחנית שלא ידעתי להגדירה, מספר ר' יוסף. באחד הלילות ראיתי בחלומי שאני נכנס ל"יחידות" אל הרבי שליט"א מלך המשיח. הייתי בעננים ולקח לי שבוע ימים כדי לחזור לקרקע.

 

המפליא הוא שמעולם לא הייתי לפני כן ב"יחידות", אך כשתיארתי את תחושתי לפני חב"דניקים בהרצליה, הם אישרו, כי זו בדיוק התחושה אצל מי שהיה ב"יחידות" אצל הרבי.

 

אם לפני כן היו עמדותיי בנוגע לרבי – משיח, קרירות למדי הרי ש"המפגש" הזה הסיר זאת. באותו חלום זכיתי גם להוראה על – "הפצת המעיינות".

 

ואכן מאז החלום התחלתי לגדל זקן ללבוש כובע וסערטוק. התוודעתי לשכני והתחלנו ללמוד חסידות.

 

גם אשתי זכתה לחויה דומה. חלפה שנה מאז נישואינו, ועדיין לא זכינו לפרי בטן. הדבר הטריד אותנו. והנה באחד הלילות, אשתי ראתה בחלומה את הרבי שליט"א מלך המשיח כשהוא מוסר לה תינוק ואפילו מציין את תאריך הלידה – חודש תשרי!!!

 

שנה לאחר מכן, מספרת נטלי, בתשרי ה'תשנ"ט קיבלתי על עצמי ללבוש פאה. כשהופעתי כך לשיעור של הרבנית שרה זרחין, היא דיווחה על כך ב"אגרות קודש". התשובה בכרך י"ד עמוד קס"א אמרה את הכל: הנה יהי רצון מהוי' שימלא משאלות לבבו ולבב זוגתו תחי' לטובה לזרעא חייא וקיימא בקרוב ממש.

 

לנוכח ההוראה להפצת המעיינות, ממשיך ר' יוסף, התחלתי בהפצת ענייני גאולה ומשיח בצרפתית. אם כי עדיין לא ראינו כל סימן לקיום הברכה להריון.

 

חלפו כחודשיים כאשר ערב אחד כשחזרתי מהשיעור בחסידות בעודי בחדר המדרגות חשתי שמישהו מאחורי. הסתובבתי ו…נאלמתי דום – מולי עמד הרבי שליט"א מלך המשיח, במוחשיות ממש, כשהוא מחזיק בידו הקדושה תינוק נחמד שערו בהיר ועיניו כחולות.

 

לשניות מספר הייתי בהלם מוחלט, עד שפרצתי בריצה מהירה הביתה. אך כבר באותו חודש נתבשרנו כי ברכת והבטחת הרבי מלך המשיח שיל"ו מתחילה להתממש.

 

הרופאים ציוו על שמירת הריון וקבעו שהלידה תהיה בניתוח קיסרי בחודש אב. אבל אשתי זכרה שהתאריך הוא תשרי…

 

מדהים היה כיצד בכל פעם נדחה הניתוח עד ל… תשרי ה'תש"ס ואכן ב"ה ביום ראשון כ"ג תשרי נולד בננו בשעטומ"צ, וזכינו להכניסו בבריתו של אברהם אבינו ונקרא שמו בישראל מנחם מענדל שיחיה.

כשהביאו את התינוק לידי כמעט התמוטטתי, היה זה ממש הילד שהרבי שליט"א מה"מ הראה לי.

 

בלילה, אור לכ"ד תשרי הודעתי על הלידה באמצעות ה"אגרות קודש". להלן התשובה, כרך כ"א עמוד רי"ד: …במענה על הודעתו אודות הולדת בן… הנה יה"ר מהשי"ת שכשם שהכניסוהו הוריו שיחיו לבריתו של אברהם אבינו כן יכניסוהו לתורה ולחופה ולמעשים טובים מתוך הרחבה אמיתית, הן בגשמיות והן ברוחניות… בברכת מזל טוב.

 

לפני כשבועיים קבלנו ב"השגחה פרטית" דולר מהרבי מה"מ שיל"ו, עליו צויין "יום ראשון כ"ד תשרי", – יום הבשורה על הלידה, ב"ה (מתוך "שיחת הגאולה" גליון מס' 299).

פרסום תגובה חדשה

test email