הנחת תפילין ב"טיימס סקוור"

יום רביעי ח׳ אלול ה׳תשע״א
לפתע ניגש אלינו בחור צעיר מצביע על תמונת הרבי מה"מ שיל"ו ואומר בעברית: אני מכיר אותו, זה הרבי מליובאוויטש. בהמשך, סיפר כי ראה אותו בחלום אבל עז רצונו לראותו באופן מוחשי. התברר כי הצעיר ששמו מנחם וורטהיים עוסק בהפקת סרטים והוא מתגורר באחד מבתי המלון הסמוכים ל"טיימס סקוור". הצענו לו להניח תפילין הוא נענה להצעה בשמחה. הסברנו לו כיצד להגיע ל – "770", וסוכם להיפגש שם.
שדה של עצים

 

על רקע פעילות ה"קבוצה" (בחורי ישיבה ישראלים הלומדים בישיבה ב770) במבצעים בניו יורק, מובא בזה סיפורו של הרב בצלאל קופצ'יק מצפת, כתלמיד ב"קבוצה" ה'תש"מ.

 

במהלך התוועדות ראש חודש שבט ה'תש"מ, דיבר הרבי שליט"א מלך המשיח על "עשרת המבצעים" תוך שהוא מזכיר את אלה אשר תואנה הם מבקשים וטוענים שמעולם הם לא ראו את כבוד קדושת מורי וחמי אדמו"ר עומד ב"טיימס סקוור" ומזכה יהודים בהנחת תפילין…

 

איזכור זה של ה"טיימס סקוור" היווה אז את ה"נושא החם" ב – "770". החלטנו, מספר בחורים לברר היכן זה ה"טיימס סקוור" ולצאת לשם ל"מבצעים". בירור קצר העלה שהמקום לא רק שאינו מתאים לבחור ישיבה אלא ליהודי בכלל.

 

אך לנגד עינינו עמדו רק דברי הרבי שליט"א מלך המשיח אודות הנחת תפילין ב"טיימס סקוור".

 

ביום שישי שאלנו רכב גדול, קישטנו אותו בשלטי יהדות, ובליווי מוזיקה חסידית יצאנו לדרך.

 

היה כפור נורא, אך לא וויתרנו. כיתתנו רגלינו זמן רב בכיכר ה"טיימס סקוור" בפעילות הסברה והנחת תפילין.

 

החלטנו להמשיך בכך גם בשבוע לאחר מכן, בו יחול י' שבט – יום קבלת הנשיאות של הרבי (שנת השלושים).

ואכן ביום שישי, בשבוע שלאחר מכן, יצאנו שוב עם 'טנק' מקושט, ולמרות הכפור הנורא התחלנו בפעילות, כשלפתע ניגש אלינו בחור צעיר מצביע על תמונת הרבי מה"מ שיל"ו ואומר בעברית: אני מכיר אותו, זה הרבי מליובאוויטש.

 

בהמשך, סיפר כי ראה אותו בחלום אבל עז רצונו לראותו באופן מוחשי. התברר כי הצעיר ששמו מנחם וורטהיים עוסק בהפקת סרטים והוא מתגורר באחד מבתי המלון הסמוכים ל"טיימס סקוור".

 

הצענו לו להניח תפילין הוא נענה להצעה בשמחה. הסברנו לו כיצד להגיע ל – "770",  וסוכם להיפגש שם.

 

ואכן בתפילת מנחה של יום ראשון הוא הגיע. מנחם היה בהתרגשות עצומה באותה תפילה, עד כדי דמעות. ובסיומה הוא הודיע לנו, כי החליט להישאר במקום ולהתחיל ללמוד חסידות ויהדות.

 

לאחר כשלושה חדשים פנה אלי מנחם וסיפר כי יש לו אח בישראל בעיר חולון, בשם אלי, והיה מאוד רוצה שישפיעו גם על אחיו זה.

 

כאן נכנסו לתמונה הרב יוסף לידר והרב לוי וילימובסקי שפעלו אז בחולון. הם הצליחו לאתר את האח, ניסו לשכנע אותו לבוא לשיעורים ושמרו אתו על קשר.

 

מבחינתי הסיפור תם.

 

לאחר שנתיים כשהגעתי לישיבת חב"ד בצפת, פגשתי בישיבה בחור צעיר, צייר שהתקרב לאחרונה לתורה ומצוות, ושמו אלי ורטהיים. היה זה אחיו של מנחם.

 

בינתיים הקים הרב אלי ורטהיים משפחה חסידית למופת ומוסר שיעורי חסידות בחולון ובמקומות שונים ברחבי הארץ.

 

עבורי היה זה שיעור מאלף, עד כמה דברי הרבי שליט"א מלך המשיח מדוייקים, גם כשהם נאמרים כביכול, כבדרך אגב.

 

אם מילה אחת, בדרך אגב, כביכול – הולידה משפחה חסידית למופת, מכאן נוכל להסיק כיצד יש להתייחס לכל אותן אלפי שיחות-קודש של הרבי שליט"א מלך המשיח בנוגע ל"נבואה העיקרית", ש"תיכף ומיד ממש הנה זה משיח בא". לבצע אותן בפשטות ולהאמין באמונה פשוטה וברורה, שהרבי מלך המשיח שיל"ו בא וגואלנו תיכף ומיד ממש. (מתוך "שיחת הגאולה" גליון מס' 314).

פרסום תגובה חדשה

test email