החייל שחיזק את מבצע תפילין

הקראת כתבה
יום חמישי ל׳ אדר א׳ ה׳תשע״ו
מצוות תפילין שקולה כנגד כל המצוות, ומי שזהיר במצווה זו כאילו קיים את כל התורה כולה. לכן יוצאים חסידי חב"ד לזכות במצוה זו את עם ישראל בכל מקום שאפשר.
את הבניין

 

מבצע תפילין התחיל כרגיל. הלכתי לחדר האוכל והתחלתי להניח תפילין עם חיילים. באותו זמן הזהיר אותי אחד מהחיילים כי אני עובר על פקודות צה"ל. ע"פ הפקודות אסור להניח תפילין לחיילים. הוא דיבר בצורה לא יפה ואמר שאם לא אפסיק, יהיו לי בעיות. עניתי לו שהרבי ציווה עלי לעשות את זה, ואני ממשיך כי זו מצווה גדולה.

עברו כמה ימים. הגיע חודש כסלו, וביחד עם החודש הגיע גם הסיפור שלי. בראש חודש כסלו זימן אותי המפקד שלי למשרדו ואמר לי שבפורום הצבאי כתבו עלי בקשר לתפילין. החייל שהזהיר אותי כתב שם את הדברים הבאים:

"בשעה 12:40 ראיתי בחדר האוכל דבר שלטעמי היה מוזר ולא במקום.

עמד חייל עם כיפה שחורה לראשו, וניכר היה עליו כי הוא משתייך לחסידות חב"ד, בידו תפילין ומבטו נדד אנה ואנה בכדי למצוא מניחי תפילין פוטנציאליים, ואז ראיתי כי כמה אנשים התגודדו סביבו. לחלקם הניח תפילין ולחלקם עמד להניחם. אני רוצה לעורר כאן דיון, האם נכון הוא לעשות דבר כזה (לא מבחינה דתית, אלא מבחינה צבאית) והאם זה הוגן.

לא הוגן. כי לו הייתי אני רוצה להציע את מרכולתי ה"חילונית", או כל דעה אחרת שלי (שלרוב היא לא מקובלת על דעת כולם, ולוואי שתהיה מקובלת על דעת עשרים אחוזים מהאוכלוסייה), לא הייתי יכול להישאר רגע אחד בחדר האוכל. כי היו מעיפים אותי במקרה הטוב, ובמקרה הרע היו נותנים לי תלונה על עשיית פרופגנדה במקום צבאי.

לא, ברצינות!! תארו לעצמכם שהייתי מגיע עם פליירים של "שלום עכשיו" או של "בצלם" או של כל דבר אחר, האם הייתי נשאר חי אחרי דבר כזה? והתשובה ברורה. אז למה מרשים לכזה דבר לקרות? אשמח אם תצטרפו לדיון ותשמיעו את דעתכם, אבל זכרו: הטיעונים כאן צריכים להיות רציונאליים ולא טיעונים דתיים".

הסיפור התגלגל בפורום, ובסופו של דבר החליטו שצריך לדווח לרס"ר הבסיס ולשפוט אותי. ברור שלא הייתי במצב רוח טוב. לא ישנתי כמה לילות, עד שלילה אחד ראיתי בחלום את הרבי. בחלומי אמר לי הרבי: "לך למפקד הבסיס וספר לו על הפורום".

למחרת הלכתי למפקד הבסיס. סיפרתי לו הכל, והבאתי לו את כל המכתבים מהפורום. הוא שמע הכל ואמר:

"אתה באמת לא עושה דבר טוב! למה אתה מניח תפילין רק בחדר האוכל?! אני מבקש ממך שמהיום תניח תפילין לכל החיילים שבבסיס"!

הענין הזה הסתיים בערב י"ט כסלו בהצלחה גדולה, בזכות הרבי. הסיפור עשה ממש פרסומת גדולה למבצע תפילין וזה הגיע לכל הבסיס. כעת, במקום חמישה חיילים, מניחים יותר מחמישים חיילים תפילין מדי יום.

שבועיים לאחר שהענין הסתיים בהצלחה גדולה, אותו חייל שהזהיר אותי בקשר להנחת תפילין נשפט לכלא ל-21 יום, היות ועבר על פקודה צבאית מסוימת.

התגובה האחרונה שנכתבה בפורום בנושא זה הייתה:

כתגובה ל: סיפור מוזר שראיתי אתמול בחדר אוכל:

"להזכיר, שבאותו פורום נכתב על חייל שהניח תפילין בחדר אוכל. במכתב צוין שהחייל חיפש "חיילים פוטנציאליים" להנחת תפילין.

כמו כן, הועלתה ההשערה שדבר זה אינו חוקי מבחינה צבאית.

ראשית, אותו חייל שאל את מפקד המחנה באשר לחוקיות הדבר, ונענה שזה אכן חוקי. באופן מורחב יותר רוח הדברים הייתה – זו מצווה גדולה ותתחיל להניח תפילין לחיילים בכל הבסיס – ומי שיש לו בעיה עם הנחת התפילין שיפנה אל מפקד המחנה!"

 

פרסום תגובה חדשה

test email