אתר חדש!… אתר משודרג!… זה האתר שלכם!… חב"ד – אור אין סוף

הקראת כתבה
יום שישי כ׳ כסלו ה׳תשע״ב
עורכי האתר "חבד אור אין סוף" מסבירים שדוקא בשניות האחרונות שלפני הגאולה האמיתית והשלימה, כשהרבי מלך המשיח כובש את העולם בהדרגה ובשיטתיות ורואים ניסי ניסים גלויים ממש, חיילי בית דוד יותר מתמיד יוצאים דחופים בדבר המלך בהפצת המעיינות, בהכנות האחרונות לקראת הגאולה ובהפיכת העולם לדירה להקב"ה – לו לעצמותו ממש.
בניין כחול

 

ברוך השם, מה שהתחילו רבותינו נשיאינו – אנו, חיילי בית דוד, ממשיכים ביתר שאת ויתר עז. ותמיד צריך התעוררות מחודשת לכך, ובמיוחד בחודש כסלו "חודש הגאולה", בו חוגגים את י' כסלו, י"ד כסלו, י"ט כסלו, חג החנוכה וכו'.

ומה עושות הנשים?

גם הנשים פועלות גדולות ונצורות במיוחד בכח האמונה שלהן המסייע להן לעשות עבודה שקטה ובטוחה בהפיכת העולם.

הפעם בחרנו לראיין אשה אחת על פעולה גדולה אחת. שולמית שמידע המוכרת לנו כבר ממאמריה שפורסמו בירחון זה מנהלת אתר מיוחד, שמו: "חב"ד – אור אין סוף" וכתובתו: www.abc770.org

שלום שולמית

כאשת חינוך מורה ומרצה, כסופרת הכותבת מאמרים וספרים ושאר עיסוקייך כמשפיעה, שדכנית וכיו"ב, מה ראית עכשיו לעסוק בהקמת אתר באינטרנט?

אחרי הוראה של שנים, אחרי כתיבת עלונים חוברות וספרים, והכל חשוב, חשוב ביותר!… וצריך להמשיך בזה ביתר שאת וביתר עז… זימן לי הקב"ה את המדיה של האינטרנט ואפשר לומר שכפו עלי משמים הר כגיגית שלא ברצוני ולא בבחירתי.

כיצד התחיל הרעיון להקים אתר?

"מהשם מצעדי גבר כוננו, ודרכו יחפץ"… יום אחד מצלצלת אלי אילנה מהרצליה ואומרת לי שאין אני מכירה אותה, אבל היא מכירה אותי דרך הספר "תניא – אור אין סוף", וכמי שכותבת ספרים אני חייבת להתחבר לאינטרנט כדי להפיץ את המעיינות. ניסיתי להתחמק בנימוס, הסברתי לה שאינני מתחברת למכשיר הזה כלל, שפעמיים ניסיתי להתחבר ללא הצלחה… ובעיקר מחוסר זמן התנתקתי ממנו… אך היא בשלה: קל מאד להשתמש במכשיר הזה, אני אבוא אלייך להדריך אותך. אמרה ועשתה. היא הגיעה פעמיים לירושלים והדריכה אותי לשלוח מיילים, ועל כך מגיעה לה תודה וברכה.

כשראיתי שהמכשיר ה"מפחיד" הזה יכול להיות גם "ידידותי", ועניין שליחת מיילים הוא עניין של מה בכך, ביקשתי מהמשתתפות בשיעורים ובהתוועדויות המתארגנים על ידי, שכאשר הן רושמות את פרטיהן: שם, טלפון וכו', יוסיפו גם את כתובת האימייל שלהן. כמה הופתעתי כשראיתי שלרובן ככולן, יש כתובות אימייל, הרגשתי שאני עדיין שייכת לעידן אחר…

ואז התחלת לשלוח מיילים?

כן, התחלתי לשלוח ל"חברות הקשר" מיילים בצורה מסודרת על תוכן ההתוועדויות והשיעורים, דבר שחסך ממני הרבה טלפונים ואפילו הודעות  .smsבעקבות זה עלה בדעתי שחייבים להוסיף איזה דבר תורה קטן לכל מכתב, כי איך אפשר בלי?… משהו מעניינא דיומא או מפרשת השבוע כדי לחיות עם הזמן, או משהו חסידי המחמם את הלב על פי הרבי. עוד דרך להפיץ את המעיינות.

וממחשבה למעשה בפועל, שלחתי כל שבוע איזה דבר תורה קטן. התגובות על העונג מהדברים הנפלאים של הרבי עודדו אותי להמשיך ו"להעלות בקודש" לכתוב באופן מסודר רעיונות חסידיים לפרשת השבוע על פי שיחות הרבי שליט"א מלך המשיח המתאימים לכל אחד.

וכל זה רק לנשות הקשר שלך?

לא, ההתפעלות שלי מהמהירות בהפצת המעיינות למספר אנשים כה רב בלחיצת כפתור אחת לא הפסיקה לרגש אותי, וחשבתי למה אני שולחת רק לנשות הקשר. בימינו ערב הגאולה האמיתית והשלימה… אין זמן!… צריך שהרבה אנשים וכמה שיותר יקבלו את הדברים הנפלאים של הרבי ובמהירות האפשרית. התחלתי לשלוח מיילים לכל מי שצמא לשמוע את דברי הרבי מה"מ, נשים וגברים כאחת, מהם רבנים, מרצים באוניברסיטאות ו"עמך ישראל". הגענו למאות מנויים מכל קצוות תבל, כשהרבה מתוכם לומדים ומלמדים ושולחים הלאה. מדהים!… לקראת הגאולה החל עידן חדש בהפצת המעיינות חוצה.

ואת מתמידה בזה?

כן, ההתחלה היתה קשה מאד. לא פעם הייתי תקועה מול המחשב כשבגלל איזו טעות באחת הכתובות התעכבה שליחת כל המכתבים. הייתי יושבת עד השעות הקטנות של הלילה לצאת מה"מבוך". לילה אחד כשהעבודה היתה מעייפת כל כך, סוף סוף הגיעו כל המיילים ליעדן ונשמתי לרוחה, וממש רגע אחרי כן, קיבלתי מייל חוזר מהרב בצלאל קופצ'יק מהודו – תשואות חן, תשואות חן, יחי המלך!… הרגשתי שקיבלתי אישור מהרבי שיש שכר לפעולתי, ושעלי להמשיך למרות הקשיים.

משליחת מיילים ועד הקמת אתר הדרך ארוכה, אז איך בכל זאת הגעת להקמת אתר?

הקשר שלי עם אילנה מהרצליה לא נפסק, והיא המשיכה ללחוץ עלי לבנות אתר, כשהיא מבטיחה לעזור לי. בעקבות זה פניתי ל"בונה אתרים" כדי שיבנה לי אתר, ואכן הוא בנה לי אתר יפה למדי והתחלתי להכניס בו נוסף על המאמרים ב"פרשת השבוע" – ענייני "משיח וגאולה", "רעיונות חסידיים", "סיפורים חסידיים", הסברים לספר התניא: "תניא – אור אין סוף", "סדר השתלשלות", "זוגיות ושלום בית" ועוד הרבה נושאים ומושגים בחסידות.

האתר שלכם קיים כבר למעלה משנה, מה התחדש מאז?

משראיתי שהחלה גלישה מכובדת לאתר, החלטתי לשדרג אותו הן בעיצובו והן בתכניו. האתר המשודרג עלה לאויר לא מזמן, נותרו בו רק כמה תיקונים קלים. לא קשה לראות שהשקיעו בשדרוגו הרבה עבודה. המיוחד באתר זה שבעיקרו הוא אתר לימודי. יש בו מדורים לספרים, למאמרים ולסיפורים, וגם מדורים לוידאו ולאודיו, כשהמטרה הניצבת מול עינינו היא להפיץ את מעיינות החסידות, תורתו של משיח, על מנת להכין את העולם לגאולה האמיתית והשלימה וכדי לעשות לה' ית' דירה בתחתונים.

מהם הספרים שהכנסת לאתר?

בדרך כלל יש שני סוגי ספרים – ספרים מוכרים שפורסמו על ידינו וספרים בדרך. הספרים מחולקים לפרקים, כך שכל "פרק" הוא בחינת "מאמר". על ידי ההתמדה בפרסומים באתר נוצרים גם ספרים מאליהם. לדוגמא, ממאמרי פרשת השבוע ששלחתי בשנת תש"ע נולד הספר: "הפרשה בנקודה". ובעזרת ה' ית' הספר לשנת תשע"א כבר מוכן. נותר רק לערוך אותו. ואולי נזכה להמשיך ולכתוב מאמרי פרשת השבוע שכבר התחלנו לשנת תשע"ב. אפשר שגם "הרעיונות החסידיים" והמאמרים על "זוגיות ושלום בית" ייהפכו לבסוף לספרים. בינתיים הם קבצים של מאמרים.

האתר מיועד גם לספרי חסידות של הרבי, וכהתחלה אנו מכניסים את "דבר מלכות" השבועי על פי פרשות השבוע, כך שיהיה אפשר ללמוד אפילו ב"אייפון" חסידות בכל מקום גם תוך כדי נסיעה על ידי חיפוש הלינק המתאים באתר. וברוך ה', כבר עכשיו האתר מלא וגדוש בתוכן עשיר וזו רק ההתחלה…

האם רק את כותבת את כל התכנים באתר?

רוב הדברים נכתבו על ידינו. לאחרונה הוכנסו לאתר גם מאמרים של הרב לוי יצחק חיים שיחי' גינזבורג. של הרב זלמן שיחי' נוטיק. של הרבנית יפה שתחי' קדוש ועוד. יש גם שיעורים בוידאו של הרב נעם שיח' הרפז והרב זלמן שיח' נוטיק.

ראינו שהכנסת גם "פנינה יומית", וגם "בדיחות"

"הפנינה היומית" – רעיון חסידי מתוק קצרצר כבר בפתיחה של האתר בראש דף הבית, ו"בדיחה" הקשורה לימות המשיח בפינת "צחוק בצד", כדי להזכיר לעצמנו שכבר הגיע הזמן למלא שחוק פינו. יש גם מאמרים על צחוק והומור שמטרתם להדגיש את עבודת ה' בשמחה. הם מובאים בקובץ אחד, ועל ידי שבוחרים מתוך רשימת נושאי האתר ב"אינדקס הנושאים" את הנושא "צחוק בצד" מקבלים את כל הקובץ. ובכל אופן כדאי להיכנס ל"אינדקס הנושאים" ולעיין ברשימה הארוכה של נושאי האתר ולבחור את הנושאים המעניינים. נושאים אלה הם תוספת לרשימת הנושאים הקצרה והכללית שבדף הבית.

נתת גם מקום מכובד ל"קונטרס בית רבינו שבבבל"

נכון, יש לינק מיוחד בדף הבית הפותח את "קונטרס בית רבינו שבבבל". קודם כל, נתננו הסבר על חשיבות לימוד הקונטרס, ואחר כך הבאנו את הקונטרס עצמו עם כל מראי המקומות ועם כל הפענוחים למראי המקומות. חשיבות הקונטרס הזה היא עצומה, כי מקונטרס זה יכול כל אחד ללמוד על רגל אחת, מהו עניינה של חסידות חב"ד (חכמה בינה דעת)?… עד היכן מגיעה עוצמתו של "רבי"!… מעלת 770!… מנין שואבים חסידי חב"ד את הכוחות שלהם לאהבת ישראל ולעבודת ה' במסירות נפש ובשמחה שאין לה אח ורע?… מנין הביטחון של חסידי חב"ד, שהרבי הוא מלך המשיח בחינת ידיעה ולא רק בחינת אמונה?… מדוע מצטרפים כל הזמן לחב"ד (חיילי בית דוד) עוד חיילים ועוד חיילים באופן של מוסיף והולך?… וכל זה מתקשר לתכלית הכוונה העליונה – הגאולה האמיתית והשלימה!… ולימוד בקונטרס זה נותן את הכוחות ואת החשק להמשיך וללמוד.

ראינו שיש בדף הבית באנרים של "פרסומות" ולא פרסומות לרכישת מוצרים אלא פרסומות על לימוד יהדות ופנימיות התורה. על לימוד חת"ת ורמב"ם, על קריאת תהילים בשבת מברכים ועוד

בכל דבר שרואים או שומעים בעולם יש ללמוד הוראה בעבודת ה'. ואם בעולם משקיעים כסף וזמן לפרסומות על כל מיני מוצרים גשמיים, הרי שחייבים ללמוד לקח מזה, עד כמה צריך להשקיע בפרסום של ענייני אלוקות. ובמיוחד שהעבודה היחידה שנותרה היא לקבל פני משיח צדקנו, הרי פשוט וברור שיש לתת את כל הכוחות לפרסום ברבים של לימוד התורה, קיום המצוות, הכנת העולם למשיח ועשיית העולם לדירה לה' בתחתונים.

אז את לוקחת מכשיר השנוי במחלוקת בכשרותו והופכת אותו לשימוש בקדושה "נטו"  

האמת היא, שכל מה שברא הקב"ה בעולמו, לא ברא אלא לכבודו. וכמו הזהב שעליו אמרו חז"ל, שנוצר רק בשביל בית המקדש, האינטרנט נועד להפוך את העולם לדירה להקב"ה.

הרבי אומר שרדיו נוצר כדי ללמד בו חסידות בלבד. ואכן, כל מכשירי המדיה – הרדיו, הרשמקול, הפקס, האינטרנט וכיו"ב – נועדו לקדש את ה' בעולם ולהפיץ ענייני אלוקות. לחזק את הקשר עם אנ"ש ועם עוד הרבה יהודים – ידידים ומכרים שעתידים להיות אנ"ש.

אין ספק שיש להשתמש במכשיר זה – האינטרנט, לצורכי קדושה בלבד, ללמוד תורה בכלל ופנימיות התורה בפרט, להפיץ את המעיינות בכל העולם, להכין את העולם לגאולה, לכבוש את העולם ולהפוך אותו לדירה להקב"ה בתחתונים.

למה נתת לאתר את השם "חב"ד – אור אין סוף"?

השם הזה מזכיר גם את שם הספר "תניא – אור אין סוף".

בראשית דרכי בחב"ד (אף שתמיד שמרתי מצוות), הרגשתי שידרוג דרמתי בחיי. ראיתי שתורת חב"ד היא דבר מיוחד ועמוק המגלה את עצם הנפש ואת עצמות אור אין סוף, ויש בה תשובות על כל השאלות. התחלתי ללמוד תניא בהתפעלות ובהתרגשות. יום אחד, זה היה ראש חודש אדר, כשקראתי את התניא היומי והגעתי למילים: "אור אין סוף ברוך הוא הממלא כל עלמין היה הוה ויהיה בשוה גם במקום זה שאני עליו כמו שהיה אור אין סוף ברוך הוא לבדו קודם שנברא העולם בלי שום שינוי כמו שכתוב אני הוי' לא שניתי כי הוא למעלה מהזמן" (תניא עמ' לז), הייתי בהתפעלות עצומה. כי לאחר שלמדתי שיש עולמות עליונים ותחתונים והעולם הזה בו אנו נמצאים הוא התחתון שאין תחתון למטה ממנו, ובו נמצאים שמרי הקליפות הגסות וכו' וכו', דברים מבהילים!… והנה התניא מאיר את עינינו, שפה בעולם הזה הגשמי "גם במקום זה שאני עליו" נמצא "אור האין סוף" כמו שהיה קודם שנברא העולם רק שצריך לגלות אותו… וזוהי תכלית העבודה ותכלית הכוונה העליונה… ואסור לתת ל"יצר הרע"… ל"עולם"… ול"קליפות"… אפשרות להסתיר את זה מאיתנו אפילו לרגע אחד. כי דבר זה גורם שמחה גדולה, ובהשגחה פרטית קטע זה אומרים בראש חודש אדר, אז מה הפלא ש"משנכנס אדר מרבים בשמחה"?!… אחר כך ראיתי שפרק ל"ג בליקוטי אמרים מדבר על שמחה זו באריכות…

בהתפעלות רבה דיברתי על כך עם תלמידותי בשיעורים, ועם בני משפחתי, ועם אורחיי בשבת ועם כל מי שיכולתי לדבר, ולא נחה דעתי עד שחיפשתי ניגון לקטע זה ובהשגחה פרטית נולד "שיר" בניגון ההקפות הידוע.

ובאמת קטע זה הוא הגרעין של התניא וזוהי הנקודה של החסידות ושל כל התורה כולה. לכן כשהספר "תניא – אור אין סוף" יצא לאור, ביקשתי להדפיס קטע זה של התניא בכריכה הקדמית של הספר. ומאז מילים אלה אינן מפסיקות להדהד באזני, ובכל הזדמנות שאפשר אנו שרים שיר זה על מנת להפנים אותו עוד ועוד, כדי שדברים אלה יהיו חקוקים בלבנו ובהם נהגה יומם ולילה.

לכן מובן למה רצינו לתת לשיר זה במה רצינית באתר. רצינו שיכבוש את העולם ויביא את הגאולה. ואכן, כששידרגנו את האתר עשינו משיר זה "קליפ לאתר" כשמקהלת הילדים בניצוחו של החסיד מרדכי ברוצקי שרה אותו, ואחד מילדי המקהלה מלווה את השיר והניגון בכמה משפטי קריינות בדברים המעוררים את התשוקה לגאולה הקרובה. לא הסתפקנו באודיו אלא הוספנו וידאו של תמונות נוף מדהימות שצילם עבורנו אייל ברטוב המלוות את השיר והקריינות, כך שבשילוב שירת הילדים והוידאו נוצר סרטון. ובאמת זהו סרטון של ימות המשיח, לכן הוא נמצא בדף הבית של האתר, וכדאי לצפות בו מידי פעם בפעם כדי להיזכר בתכלית הבריאה ולחוש את הגאולה ואת ההתחברות ל"אור האין סוף" בגילוי.

שם האתר: "חבד – אור אין סוף"

יהי רצון שנעשה כבר את הפעולה האחת והיחידה שעל ידה נזכה לראות בגילוי את הגאולה האמיתית והשלימה עם הרבי מלך המשיח בבית המקדש השלישי – "מקדש ה' כוננו ידיך" תיכף ומיד ממש.

,
עוד באותו נושא
תגובות / 12 תגובות

אתר מדהים אכן אתר מדהים. אתר יפהפה ומלא בתוכן עשיר ומרתק.
ה' יברך את הכישרון שלך. הרבה חוכמה הרבה שכל. ה' ית' והרבי יתנו לך הרבה כח להפיץ מעיינות החוצה ולפרסםה אלוקות בעולם.
זה אתר שלכם! מעכשיו זה האתר שלי! זה האתר הראשון ב"מועדפים" שלי...
אתר חדש! באמת אתר משודרג! אתר מקסים מכל הבחינות
Celebration Kol Hakavod
כל הכבוד!! יישר כוח על הפצת פניני דא"ח (דברי אלקים חיים) באופן המחלחל לכל לב!! משיח נאוו!!!
לשולה כל הכבוד לעבודתך ולהצלחתך! אמא מרים
כל הכבוד לאתר המשודרג ביותר!!!... עכשיו אני מבין בשביל מה נוצר האינטרנט בשביל לבנות אתרים מדהימים כאלה! בשביל להפיץ את מעיינות החסידות! בשביל להפוך את העולם לדירה לה' בתחתונים!
אתר האתרים אשר לשלמה! באמת אתר מדהים! כל דף כל מאמר כל סיפור הכל מעניין! אפילו "הפנינה היומית" הבדיחות ב"צחוק בצד" עמוקות. כף לקרוא ולגלוש באתר.
אתר חב"ד מי בנה את האתר היפה הזה? מגיע לו יישר כח גדול גדול! אתר עשיר בתוכן מעולה!
אתר חדש! אתר מדהים! יפה מכל הבחינות גם בצורה וגם בתוכן! עלו והצליחו וכבשו את העולם!
ישר כח גדול החיתנו שובי שובי השולמית! החייתנו! אכן העולם מוכן לגאולה עם המגדים שהכנסתם,השיעורים(אין מלים),שמואל מונקס והציורים של נחשון הי"ו בפ"י רואים טעימות גאולה נתן כמעט להריח ממ"ש,הפחתם תקוה והתחזקה האמונה בסיכוי מוחשי לפתיחת עיניים אכי"ר. תבורכו אלף פ' בטוב הנ"ון ואנא המשיכו (מעלים בקודש)= מה עם הרב שיעורי הרב יצחק גינזבורג הי"ו, בטח יצורפו לאלתר ב"ה שתזכו על אתר לגאולה האמתית והשלימה בהתגלות ראש בני ישראל ממ"ש הרב"י מלך המשיח שליט"א בביהמ"ק השלישי השלם עם כל עמ"י בשמחה וברננה, נדע שהיינו כחולמים ואין באמת גלות ואין עוד מלבדו:-)"הנצו הרימונים" ו "הדודאים נתנו-ריח" חנוכה שמח ומאיר ב'א י'בוא ט'וב יחי המלך המשיח

פרסום תגובה חדשה

test email