השינוי שחל בעולם מאז מלחמת המפרץ

הקראת כתבה
יום רביעי כ״ב שבט ה׳תשע״ח
עם ישראל שסבל מגזירות ורדיפות מאז היותו לעם, באופן ניסי ופלאי זכה שבמלחמת המפרץ היה העולם לטובתנו.
מאת הרב רפאל חרותי
the_last_day_of_moses

העולם תמיד נגדנו?

אם נתבונן בהיסטוריה של עם ישראל נראה שעמנו ידע גזירות ורדיפות מאז היותו לעם וזה ממשיך בלי הפסקה אצל שונאי ישראל שבכל דור ודור: פרעה… המן… אנטיוכוס… טיטוס… מסעי צלב… פרעות ת"ח ת"ט… אינקוויזיציה… פוגרומים… וזו רק רשימה חלקית.

תמיד היה העולם נגדנו. סבל ושנאה היו מנת חלקנו בכל זמן ובכל מקום. התנהגות העמים לעם ישראל בכל הדורות: גזירות, שמד, פוגרומים. לשיא השנאה הגיע העולם בשואה הנוראה כאשר מפלצת מטורפת מושכת את רוב עמי העולם לשיא האכזריות והרשע: חלק מהעולם (כגון ליטאים, אוקראינים, הונגרים, רומנים, פולנים, לטביים, חלק מהצרפתים ועוד…) שיתף פעולה עם אותו צורר באנטישמיות לא פחותה ולקחו חלק בהשמדת היהודים ואילו חלק אחר של העולם עמד מנגד כאשר מיליוני יהודים נטבחו בתאי הגזים ובכל מיני מיתות משונות. לא מעט יהודים שברחו ליערות כדי להצטרף לפרטיזנים במלחמתם באויב המשותף – חוסלו ע"י הפרטיזנים עצמם.  רוב הגויים לא נקפו אצבע להציל את היהודים. היו כאלו, וידידינו האמריקאים ביניהם, שגם את הפליטים מיאנו לקבל. הבריטים נלחמו כידוע בהעפלה לארץ. כלומר שהייתה אז תופעה הזויה של עולם אכזרי ואנטישמי!

וראה זה פלא: במלחמת המפרץ הכול היה אחרת. רובו של העולם קם כנגד צאדם חוסיין, צורר אכזרי חדש,  שהיה באמתחתו נשק כימי וביולוגי עמו איים על ארץ ישראל ויכול היה חלילה לגרום לשואה בדומה לקודמת. אך הפעם העולם לא שתק. יותר מ- 50 מדינות התאחדו כנגדו. צבאות של מדינות רבות החלו להערך מולו בסעודיה כדי להגן על ישראל  מבלי הבט על כך שהוא עלול לפגוע בהן עצמן באותו נשק נוראי שברשותו, נשק שחלק ממנו הן עצמן ספקו לו במלחמתו נגד חומייני ברצותן לעצור את התפשטות האיסלם הקיצוני. מלחמת המפרץ הייתה עלולה להתפתח למלחמת עולם שלישית וראה זה פלא – היו פה ניסים ונפלאות באופן גלוי לעיני כל העמים ועל כך בעזרת השם בהמשך.

 

פרסום תגובה חדשה

test email