האם אנו קולטים את שפע הניסים שקורים לנו ערב הגאולה?

יום חמישי ח׳ תמוז ה׳תשע״ב
אחרי כל מה שעבר עם ישראל בדור האחרון, ובמיוחד על יהודי רוסיה שהיו מעבר למסך הברזל, ונרדפו קשות בגלל יהדותם, מי היה מאמין שאחרי תקופה שנים מספר יגיע נשיא רוסיה ולדימיר פוטין באישון לילה אור ליום רביעי (ז' תמוז ה'תשע"ב) בשעה 02:00 בבוקר מוקף שיירה של מאבטחים, אנשי מודיעין רוסיים וישראלים לביקור בכותל המערבי, מקום בית המקדש, המקום המקודש ביותר של עם ישראל?!…
קיר אבן

 

אחרי כל מה שעבר עם ישראל בדור האחרון, ובמיוחד על יהודי רוסיה שהיו מעבר למסך הברזל, ונרדפו קשות בגלל יהדותם, מי היה מאמין שאחרי תקופה שנים מספר יגיע נשיא רוסיה ולדימיר פוטין  באישון לילה אור ליום רביעי (ז' תמוז ה'תשע"ב) בשעה 02:00 בבוקר מוקף שיירה של מאבטחים, אנשי מודיעין רוסיים וישראלים לביקור בכותל המערבי מקום בית המקדש המקום המקודש ביותר של עם ישראל?!…

 

למאורע המיוחד הזה נלוו גם רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ וגם הרב בערל לאזר רבה הראשי של רוסיה ידידו של הנשיא פוטין, שקיבלו את פניו ונתנו לו הסבר על הקשר המיוחד של עם ישראל למקום קדוש זה. רב הכותל הרב רבינוביץ גם העניק לו כתשורה את הספר שכתב על תולדות הכותל המערבי וההיסטוריה של בתי המקדש.

 

ולא עוד אלא שבהתרגשות הגדולה הזאת שאפפה את הקהל שהתגודד על יד גדרות האבטחה שהציבה המשטרה בכותל, היה יהודי חרדי עולה מברית המועצות שהתקרב לעבר הכותל למקום שבו עמד הנשיא פוטין וצעק לעברו ברוסית – "ברוך הבא הנשיא פוטין".

פוטין החזיר מבט לעברו, הנהן בראשו וחייך.

 

אך הסיפור עדיין זה לא הסתיים בכך.

 

כשהנשיא פוטין יצא מן הכותל וחזר לרכב השרד שציפה לו, עזב פתאום את מלוויו להפתעת כולם וניגש ליהודי שאיחל לו "ברוך הבא", ובעודו נתמך על גדר האבטחה המשטרתי, הודה לו על ברכתו ושוחח עמו שיחת רעים חביבה בשפה הרוסית שופעת חיוכים דקות מספר. בשיחה זו סיפר לו היהודי על חשיבות הכותל לעם היהודי, על בית המקדש שבנה שלמה המלך ועמד במקום זה, ולצערנו עכשיו הוא חרב. הנשיא פוטין הקשיב לו בשקיקה והשיב: "בדיוק בשביל זה באתי לכאן, להתפלל שיבנה שוב בית המקדש. אני מאחל לכם שיתקבלו תפילותיכם". הנשיא לחץ את ידי בן שיחו בחום ונפרד ממנו באיחולי ברכה.

 

הקהל שנכח במקום עמד משתאה ונדהם למראה המפתיע שהנשיא פוטין משוחח בחביבות ובהתעניינות כשהוא שופע חיוכים עם יהודי חרדי שאיננו מכיר, שנזדמן למקום כעובר אורח. גם לעיני המאבטחים, היה זה מחזה מפליא.

 

הנה עוד סימן שהגיע זמן הגאולה, ומעניין שכל המאורע הזה קרה בהשגחה פרטית נפלאה בין ג' לי"ב תמוז – חג הגאולה של הרבי הריי"צ שנאסר בגין הפצת יהדות. והרבי אומר (בדבר מלכות פרשת קורח) שמגאולת הרבי הריי"צ בג' תמוז והניצחון הגמור בי"ב תמוז רואים גאולה כללית נמשכת לכל עם ישראל ממנגדיהם בכלל ובפרט במדינת רוסיה.

 

 

פרסום תגובה חדשה

test email