שנים עשר הפסוקים שנבחרו על ידי הרבי מליובאוויטש עבור ילדי ישראל

יום חמישי ט״ז תמוז ה׳תשע״ב
הרבי מליובאוויטש בחר "שנים עשר פסוקים" מן החומש, התלמוד ,המדרש וספר התניא, פסוקים המבטאים רעיונות עיקריים וחשובים ביהדות, ועודד את הילדים לחזור עליהם ולשנן אותם בעל פה כדי שהרושם של תוכנם יישאר במחשבתם, והתורה תלך אתם לכל מקום בו הם נמצאים, וכך ייווצר אצלם קשר עמוק לתורה ולאמונת ישראל ויעזור להם להיות יהודים טובים יותר. הרבי עודד את הילדים ללמד גם ילדים אחרים פסוקים אלה, פסוקים שגם למבוגרים טוב לחזור ולשנן, כי הם מזרזים את הגאולה.
העיר

הרבי מליובאוויטש מלך המשיח, משה רבינו של הדור האחרון הרועה הנאמן, במסירות הנפש העצומה שלו לעם ישראל לא פסח על ילדי ישראל הקדושים, ילדי צבאות ה' הערבים בעדנו. וכחלק מדאגת החינוך לילדי ישראל, בחר הרבי "שנים עשר פסוקים" הכוללים פסוקים מן החומש ומן התלמוד והמדרש וגם מספר התניא שחיבר אדמו"ר הזקן. פסוקים אלה מבטאים רעיונות עיקריים וחשובים ביהדות. הרבי עודד את הילדים לחזור על פסוקים אלה ולשנן אותם בעל פה כדי שהרושם של תוכנם יישאר במחשבתם והתורה תלך אתם לכל מקום בו הם נמצאים, וכך ייווצר אצלם קשר עמוק לתורה ולאמונת ישראל ויעזור להם להיות יהודים טובים יותר. הרבי עודד את הילדים גם ללמד ילדים אחרים פסוקים אלה.

 

וברוך ה' במשך שנים רבות בכל הזדמנות אפשרית ב''חדר'' וב''תלמוד תורה'', בסעודות שבת ובמסיבות שבת, בכינוסי ילדים ואף בכינוסים והתוועדויות של מבוגרים, בבית וברחובה של עיר, בכל רחבי העולם מדי יום ביומו בזכות ההורים, המלמדים ושליחי הרבי אומרים הילדים פסוקים אלה ומקדשים את ה' ברבים.

 

יש הרבה סרטי וידאו בהם רואים את הילדים והילדות האומרים את הפסוקים בנוכחותו של הרבי ומסיבים לו נחת רוח והוא מקשיב להם ומתבונן בהם בחיבה יתירה.

 

כמובן גם למבוגרים כדאי ורצוי לחזור ולשנן פסוקים אלה בכל עת, כי על ידי פסוקים אלה אנו מזרזים את ביאת המשיח ואת הגאולה האמיתית והשלימה.

 

ואלה הפסוקים:

 

תּוֹרָה צִוָּה לָנוּ מֹשֶׁה מוֹרָשָׁה קְהִלַּת יַעֲקֹב.

 

שְׁמַע יִשְׂרָאֵל אֲ-דֹנָי אֱ-לֹהֵינוּ אֲ-דֹנָי אֶחָד.

 

בְּכָל דּוֹר וָדוֹר חַיָּב אָדָם לִרְאוֹת אֶת עַצְמוֹ כְּאִלּוּ הוּא יָצָא מִמִּצְרַיִם.

 

כָּל יִשְׂרָאֵל יֵשׁ לָהֶם חֵלֶק לְעוֹלָם הַבָּא, שֶׁנֶּאֱמַר: וְעַמֵּךְ כֻּלָּם צַדִּיקִים לְעוֹלָם יִירְשׁוּ אָרֶץ, נֵצֶר מַטָּעַי מַעֲשֵׂה יָדַי לְהִתְפָּאֵר.

 

כִּי קָרוֹב אֵלֶיךָ הַדָּבָר מְאֹד בְּפִיךָ וּבִלְבָבְךָ לַעֲשׂוֹתוֹ.

 

וְהִנֵּה ה' נִצָּב עָלָיו וּמְלֹא כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדוֹ וּמַבִּיט עָלָיו וּבוֹחֵן כְּלָיוֹת וָלֵב, אִם עוֹבְדוֹ כָּרָאוּי.

 

בְּרֵאשִׁית בָּרָא אֱ-לֹהִים אֵת הַשָּׁמַיִם וְאֵת הָאָרֶץ.

 

וְשִׁנַּנְתָּם לְבָנֶיךָ וְדִבַּרְתָּ בָּם בְּשִׁבְתְּךָ בְּבֵיתֶךָ וּבְלֶכְתְּךָ בַדֶּרֶךְ וּבְשָׁכְבְּךָ וּבְקוּמֶךָ.

 

יָגַעְתִּי וְלֹא מָצָאתִי – אַל תַּאֲמִין, לֹא יָגַעְתִּי וּמָצָאתִי – אַל תַּאֲמִין, יָגַעְתִּי וּמָצָאתִי – תַּאֲמִין.

 

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ – רַבִּי עֲקִיבָא אוֹמֵר, זֶה כְּלָל גָּדוֹל בַּתּוֹרָה.

 

וְזֶה כָּל הָאָדָם וְתַכְלִית בְּרִיאָתוֹ וּבְרִיאַת כָּל הָעוֹלָמוֹת, עֶלְיוֹנִים וְתַחְתּוֹנִים, לִהְיוֹת לוֹ יִתְבָּרֵךְ דִּירָה זו בְּתַחְתּוֹנִים.

 

יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעוֹשָׂיו, פֵּרוּשׁ שֶׁכָּל מִי שֶׁהוּא מִזֶּרַע יִשְׂרָאֵל יֵשׁ לוֹ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת ה', אֲשֶׁר שָׂשׂ וְשָׂמֵחַ בְּדִירָתוֹ בְּתַחְתּוֹנִים.

פרסום תגובה חדשה

test email