הרבי יודע הכול

יום שלישי ה׳ אב ה׳תשע״ב
כשמשה שרת יצא מהיחידות, נכנס למזכירות ואמר לרב גרונר, שהרבי יושב בברוקלין ויודע היטב מה נעשה אצלם מאחורי הקלעים אפילו עם אנשים שאין לו קשר אתם, ונותן עצות טובות ומדריך איך להתנהג בדרך הטובה ביותר.
מאת מנחם זיגלבוים
ירוקים

 

הרב יהודה לייב גרונר מספר:

 

באחת השנים התקשר אליי מר משה שרת, אמר שהוא שליח מהממשלה בישראל ושהוא הגיע במיוחד לארצות הברית לשאול את הרבי באשר לבעיה שיש להם והם אינם יודעים מה לעשות. ראש הממשלה וחברי הממשלה שלחו אותו אפוא כנציגם אל הרבי לבקש פתרון. זה היה ביום רביעי, והיה עליו לעזוב כבר למחרת, ביום חמישי בלילה. בהסכמת הרבי, סידרתי לו 'יחידות' בשעה שתיים בצהריים באותו היום.

 

כשיצא מהיחידות, נכנס למזכירות ואמר לי "הרב גרונר, הרבי יושב בברוקלין ויודע היטב מה נעשה אצלנו מאחורי הקלעים". וכך סיפר: "כשנכנסתי, הצגתי בפני הרבי את הבעיה. הרבי חייך ואמר 'בשביל דבר קטן כזה צריך לבוא מעבר לים?'. הוא ניתח את הבעיה שהייתה בין משרד השיכון למשרד הפנים, ועשה זאת כה פשוט עד שהרגשתי כמו ילד…

 

"כשסיימנו ביקשתי לצאת, אך הרבי ביקש שאשאר ואמר: 'כיוון שבהשגחה פרטית אתה כאן, אני רוצה לעשות אותך שליח לשני שרים בממשלה.' הרבי המשיך: 'היות שיש ביניהם סכסוך' – הרבי אמר לי את תוכן הסכסוך – 'צריך לפתור את הבעיה ולהשכין שלום ביניהם.' ואז הרבי נתן עצות כיצד לעשות זאת בצורה הטובה ביותר".

 

מר שרת אמר לי: "שני השרים הללו, אין להם שום קשר עם הרבי. רק הם ואני יודעים על הסכסוך, ולכן", סיים שרת, "אני אומר שהרבי יושב כאן בברוקלין ויודע את כל הנעשה אצלנו מאחורי הקלעים."

פרסום תגובה חדשה

test email