שושלת הדורות פרושה לפני הרבי

יום רביעי ז׳ אב ה׳תשע״ב
איך הרבי ידע שאני יהודיה?!… האם שושלת הדורות פרושה לפני הרבי?!… סיפרתי לרבי שאני גויה, והרבי ענה לי: 'אינך גויה, את יהודייה'. אמרתי לרבי: 'מה אתה אומר? אינך מכיר אותי וזו הפעם הראשונה שאני מגיעה אליך'. סיפרתי לרבי שאני לחלוטין לא יהודייה, ובכל יום ראשון אנו הולכים למקום דתנו וחוגגים את כל החגים שלנו. הרבי לא נבהל וחזר על דבריו בחיוך: 'לכי לאמך ושאלי אותה אם אתם יהודים או לא'.
מאת מנחם זיגלבוים
ציפורים

 

הרב בנימין קליין מספר:

 

בחורה אחת נולדה במדינה ממדינות אירופה וגדלה בבית שהתנהל כבית נוצרי. היא נסעה לעבוד בארץ הקודש ושם פגשה בחור יהודי והתיידדה עמו. הבחור שאל אותה אם תהיה מוכנה להתגייר והיא השיבה בשלילה משום שמשפחתה לא תראה זאת בעין יפה. שני הידידים נפרדו, ולאחר זמן-מה הזדמנו לניו יורק. אף שהבחורה הייתה מעוניינת לחדש את הקשר ביניהם, עמד הבחור על דעתו שעד שלא תתגייר הוא אינו מעוניין בקשר עמה במצבה זה.

 

לפני שמיני-עצרת ושמחת-תורה טלפן אליה הבחור וסיפר לה על חגי היהודים שמיני-עצרת ושמחת-תורה, והוסיף שהוא מתכוון להיות בימי החג בקראון הייטס, מקום משכנו של הרבי מליובאוויטש, מקום שבו מרגישים את השמחה הגדולה ביותר. הוא הציע כי יסדיר בעבורה מקום לשהות בו אם תרצה לבוא.

 

הבחורה ניאותה, התארחה במקום, ואף התרשמה מכל אשר ראתה בימים אלה.

 

אחרי שמחת-תורה ביקשה להיכנס ל'יחידות', ולאחר שזכתה להיכנס אל הקודש פנימה סיפרה לבחור את אשר אירע ב'יחידות':

 

"סיפרתי לרבי שאני גויה, שאיני יכולה להתגייר, וכי הוא לא יינשא לי אם לא אתגייר. ביקשתי מהרבי עצה. הרבי ענה לי: 'אינך גויה, את יהודייה; אתם יכולים להתחתן'. אמרתי לרבי: 'מה אתה אומר? אינך מכיר אותי וזו הפעם הראשונה שאני מגיעה אליך'. סיפרתי לרבי שאני לחלוטין לא יהודייה, ובכל יום ראשון אנו הולכים למקום דתנו וחוגגים את כל החגים שלנו. הרבי לא נבהל וחזר על דבריו בחיוך: 'לכי לאמך ושאלי אותה אם אתם יהודים או לא'".

 

הנערה אכן התקשרה לאמה ושאלה אותה אם היא יהודייה. בו במקום טרקה האם את שפופרת הטלפון. הנערה החליטה אפוא לטוס לביתה, וכאשר הגיעה שאלה שוב את אמה אם היא יהודייה. האם השיבה נחרצות: "כשאבא בבית אל תזכירי שום דבר שנוגע ליהדות. מחר נלך לפארק ואספר לך את הכול". למחרת הלכו השתיים לפארק ושם סיפרה לה האם לראשונה שהיא יהודייה וכך גם הוריה וסביה לאורך כל הדורות, אולם לאחר השואה ביקש אביה להתנתק מיהדותו בשל מוראות השואה שחווה.

 

הבת השתוממה מאוד מרוח קודשו הגלויה של הרבי, וכשחזרה לניו יורק כתבה על כך לרבי. הרבי השיב: "כיוון שהיית בכנסייה, עלייך לעבור טבילה, לא בשביל גרות אלא בשביל טהרה".

 

אותם בני זוג אכן נישאו והביאו לעולם בנים חשובים ויקרים.

 

מה היה במקרה זה? היא נכנסה אל הרבי, והוא רק הביט בה וראה מיד מי היא והכיר את שושלת הדורות שלה. 

פרסום תגובה חדשה

test email