הרבנית חיה מושקא מעידה על הרבי – "בעלי הוא אינטלגנט"

הקראת כתבה
יום ראשון כ״ח אדר ה׳תשע״ג
לרבנית חיה מושקא היו עיניים חדות וחודרות; דבר לא נסתר ממבטה, וגם תנועת היד הכמעט בלתי מורגשת של בני, לא נסתרה מעיניה. היא הבינה לליבו, חייכה ואמרה לו: "מיין מאן איז אן אינטלגנט. ער מישטזאך נישט אן אין מיין ריידן" (בעלי הוא אינטלגנט. הוא איננו מתערב בשיחות שלי עם אנשים).
מאת מנחם זיגלבוים
נרות

 

החסיד הגדול ומקושר ביותר של הרבי מה"מ, הייתה רעייתו הרבנית. את כל חייה הקדישה לצרכיו, ומבוקשו ותמיד הייתה מדברת עליו בביטול גמור ובהערצה.

הגב' מירה רסקין שזכתה להיות אחת מידידותיה הקרובות ביותר של הרעבעצין, מספרת: "באחד הימים נכנסתי לביקור שיגרתי בביתה של הרבנית. ישבנו על יד השולחן ושוחחנו כהרגלנו. אולם בני לא הסכים להיכנס והוא המתין לי בחוץ. הפחד הגדול שלו היה שמא הרבי יכנס הביתה פתאום…

"הרבנית ברגישותה המפורסמת יצאה החוצה וביקשה ממנו שייאות להיכנס. לבקשתה של הרבנית כבר לא יכל לסרב, והוא נכנס הביתה וישב לידי. אנחנו המשכנו בשיחתינו כרגיל אבל בני היה לחוץ מאוד. השעה הייתה שעת ערב מאוחרת והרבי עלול היה להכנס בכל רגע. חששו אכן התאמת, הרבי הגיע ואנחנו שמענו מבעד לחלון את הרכב חונה בחצר ואת הצעדים הקרבים. לחצו של בני גבר והוא דחק בי במרפקו מתחת לשולחן שנקום ונברח…

"לרבנית היו עיניים חדות וחודרות; דבר לא נסתר ממבטה, וגם תנועת היד הכמעט בלתי מורגשת של בני, לא נסתרה מעיניה. היא הבינה לליבו, חייכה ואמרה לו: "מיין מאן איז אן אינטלגנט. ער מישטזאך נישט אן אין מיין ריידן" (בעלי הוא אינטלגנט. הוא איננו מתערב בשיחות שלי עם אנשים).

ואכן, הרבי נכנס הביתה וכמו לא ראה כלל את האורחים, עלה לחדר עבודתו מבלי להעיף מבט…

ממבט הרבי ידעה הרבנית חיה מושקא כוונתו ורצונו

פרסום תגובה חדשה

test email