החסיד שלי מארגנטינה

יום ראשון כ״ג אדר א׳ ה׳תשע״ד
כיצד הפך פרופסור אנטי דתי מוצהר לחסיד נלהב של הרבי?… פעם אחת שאל פרופ' פוליצ'נסקי את הרבי לגבי לבישת טלית מצמר, כי היה אלרגי מאוד לצמר עוד מימי ילדותו, ובחב"ד מקפידים ללבוש טלית מצמר. תשובת הרבי הייתה ללבוש טלית מצמר דוקא!… וראה זה פלא – ברגע שהתחיל פרופ' פוליצ'נסקי ללבוש טלית מצמר, לא רק שהטלית לא הציקה לו, אלא שחדל להיות אלרגי לצמר בכלל. היום הפרופ' אברהם יוסף פוליצ'נסקי קרוי הרב החסיד…
חיות על הסלעים

 

הפרופסור אברהם יוסף פוליצ'נסקי מומחה למחשבים ומתמחה ל"מדע העתיד" היה אחד מהמנהיגים של תנועת השמאל הסוציאליסטית של יהודי ארגנטינה.

 

במאמריו שהתפרסמו בעיתונות התבטאה גישתו האנטי דתית החריפה ביותר. יום אחד החליט, שכדי לבסס את גישתו האנטי דתית ולבטא אותה בצורה משכנעת, עליו לקבל יותר מידע על היהדות הדתית. לכן פנה לכל מיני רבנים בבקשה ללמדו יהדות והסביר להם את מטרתו. אף אחד מהרבנים לא הסכים לעשות זאת, עד שהגיע לרב שליח חב"ד, והלה היה מוכן ללמדו תורה מבלי להתיחס למטרתו.

 

ואכן הפרופסור פוליצ'נסקי התחיל ללמוד תורה, ובהדרגה התחילו דעותיו להשתנות. עד שחל מהפך בהשקפותיו ודעותיו, והפך ליהודי שומר תורה ומצוות. ובתור מומחה לענייני יהדות, פעל גם על אישתו ושניהם הפכו לחסידי חב"ד.

 

כחסיד חב"ד היה לו קשר חזק עם הרבי. פעם אחת שאל פרופ' פוליצ'נסקי את הרבי לגבי לבישת טלית מצמר, כי היה אלרגי מאוד לצמר עוד מימי ילדותו, ובחב"ד מקפידים ללבוש טלית מצמר. תשובת הרבי הייתה ללבוש טלית מצמר דוקא! וראה זה פלא – ברגע שהתחיל פרופ' פוליצ'נסקי ללבוש טלית מצמר, לא רק שהטלית לא הציקה לו, אלא שחדל להיות אלרגי לצמר בכלל. היום הפרופ' אברהם יוסף פוליצ'נסקי קרוי הרב החסיד והוא פעיל חשוב בבית חב"ד שבארגנטינה. ואף שהוא ואשתו ממשיכים בעבודתם המדעית, הם מפיצים יהדות וחסידות ברחבי מדינת ארגנטינה ומחזירים המונים בתשובה. ואולי בשל כך כינה אותו הרבי "החסיד שלי מארגנטינה" (עפ"י סיפורי חסידים בהתוועדויות של חסידי חב"ד).

פרסום תגובה חדשה

test email