"אגרות קודש" כרך ו'…

יום שלישי ח׳ אלול ה׳תשע״א
בחלומי שמעתי קול הפונה אלי ואומר: יש לך כעת הזדמנות לשאול שלוש שאלות ועליהן תקבלי תשובה, אבל רק שלוש שאלות". שאלתי הראשונה היתה: "מה יהיה עם השידוך?" ואז הבחנתי בספר פתוח שהיה מונח על גבי ענן. דפי הספר החלו להתעלעל ברוח ונעצרו כשאני רואה בעמוד שלפני מילים מודגשות: "הרשיני לברך על המוגמר". המשכתי בשאלתי השניה: "האם לעבור לירושלים?" ושוב "רצו" הדפים ונעצרו כשהמילים שבלטו לעיני היו: "שתהיה הצלחה ברוחניות ובגשמיות"…
טבע

 

השיעור בחסידות אותו מסרה הרבנית הנדל, כשבועיים לפני ג' תמוז ה’תשנ”ד בטבריה, נחרט היטב בזכרונה של פנינה צ. במהלך אותו שיעור מסרה הרבנית הנדל דברים אודות חשיבות ה-חת"ת.

 

החת"ת פירושו בר"ת: חומש, תהילים, תניא. עפ"י תקנת הרבי הריי"צ, יש לקבוע לימוד יומי בזה. בשנים האחרונות יצאו לאור ג' ספרים אלה כשהם מכורכים בכרך אחד. הרבי מלך המשיח שיל"ו מעודד מזה עשרות בשנים את הקביעות בלימוד ה-חת"ת כשבנוסף לכך הוא מציין את סגולת השמירה, הגנה והצלה הטמונה בהם.

 

הדברים שנאמרו באותו שיעור פעלו את פעולתם, ופנינה השתכנעה בנחיצות הספר – "לפחות שיהיה בבית", אמרה בליבה כשקנתה והניחה אותו בארון הספרים.

 

בשיחה שקיימה לאחר מכן עם שליחת חב"ד שביקרה בביתה, שוב אודות ה-חת"ת, החליטה פנינה לקבל על עצמה כהחלטה טובה, לשמור בקביעות על אמירת שלושת השיעורים.

 

ואז, מספרת פנינה, אינני יודעת איך, אבל החלו להתרחש אצלי דברים טובים. זה החל ימים מספר לאחר מכן, כאשר ראיתי את הרבי מלך המשיח שיל"ו, בחלום. המחזה היה מרהיב.

 

ראיתי את הרבי כמתוך ענן, פניו הקדושות היו מוחשיות ביותר. הרבי הביט בי במבט חודר ואמר: "אל תדאגי, מעתה יהיה לך רק טוב". הרבי חזר על כך פעמיים – שלוש, בעברית וגם באידיש, והניף את ידיו הקדושה בתנועה של פסקנות. לאחר מכן השתנתה ארשת פניו הרצינית לחיוך גדול ואז התמונה נמוגה.

 

באותה תקופה עדיין לא נישאתי ומסיבות שונות שקלתי למכור את דירתי אלא שלא קיבלתי הצעת רכישה רצינית. והנה זה פלא: בימים שאחרי החלום, קיבלתי כמה וכמה הצעות שידוכים, והחלו להגיע הצעות מבוססות לרכישת הדירה. תפנית זו למרות שלא הביאה עדיין לשינוי לו ציפיתי, הגבירה את בטחוני בהשי"ת, כי זו בוודאי רק שאלה של זמן.

 

ואכן לפני כחצי שנה הוצעה לי הצעת שידוך שנראתה לי רצינית אך עדיין התלבטתי. ואז בחסדי השי"ת חוויתי שוב בחלומי מחזה מפליא. בחלומי שמעתי קול הפונה אלי ואומר: יש לך כעת הזדמנות לשאול שלוש שאלות ועליהן תקבלי תשובה, אבל רק שלוש שאלות".

 

שאלתי הראשונה היתה: "מה יהיה עם השידוך?" ואז הבחנתי בספר פתוח שהיה מונח על גבי ענן. דפי הספר החלו להתעלעל ברוח ונעצרו כשאני רואה בעמוד שלפני מילים מודגשות: "הרשיני לברך על המוגמר".

 

המשכתי בשאלתי השניה: "האם לעבור לירושלים?" ושוב "רצו" הדפים ונעצרו כשהמילים שבלטו לעיני היו: "שתהיה הצלחה ברוחניות ובגשמיות". גם לשאלה השלישית קיבלתי תשובה ברורה בספר, בטקסט שהסתיים במילים: "תבטחי בקב"ה והקב"ה יעזור".

 

הוספתי ובקשתי: אבל מהו ספר מופלא זה? הקול ענה – זהו הספר "אגרות קודש" כרך ו, מאחר ומקום דירתך יהיה בבית מס' 6, ובזה תוכלי לקבל תשובות לשאלותיך, ואני מבטיח לך שתקבלי תשובות. הקול נשמע סמכותי שקט ורוגע.

 

למחרת מיהרתי לבית חב"ד המקומי וביקשתי מהמוכרת את הספר "אגרות קודש". המוכרת עלתה בסולם והורידה עבורי מהמדף כרך ו'! התבוננתי בה בפליאה ושאלתי: "מדוע דוקא כרך ו'?" "לא יודעת, ענתה המוכרת, אך זה מה שיצא, כנראה בהשגחה פרטית!"

 

ההמשך היה כפי התשובות שקיבלתי בחלום, מעבר לכל הציפיות. תוך זמן קצר ביותר השלמתי את מכירת הדירה ועברתי לגור בירושלים. והחשוב יותר, הצעת השידוך אודותיה שאלתי, נעשתה לעובדה מוגמרת. ב"ה נישאנו בשעה טובה ומוצלחת וזכינו לברך "על המוגמר" ברכת "מזל טוב" (מתוך "שיחת הגאולה" גליון מס' 70).

פרסום תגובה חדשה

test email