בזכות "יחי המלך"

יום רביעי ח׳ אלול ה׳תשע״א
היא התקרבה אלינו, ועמדה ממש מאחורי והמשיכה לצעוק עוד פעם: יחי המלך המשיח, כאשר אשתי צועקת שוב בפעם השלישית: יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד. הרגשתי שנוסכים בי כוחות חדשים ואני מסוגל להיאבק אתם ולנצח. לפתע חל דבר מדהים. הערבים נעצרו כשהסכינים בידיהם, נסוגו לאחור מספר צעדים, מסתכלים לעברנו. ראיתי בעיניהם מבט של בהלה. ואז תוך שניות הם יצאו בריצה מבוהלת החוצה ונעלמו בחסות החשכה.
חגיגה

 

כשעלו הרב יוסף יצחק פרימון וזוגתו רות אסתר חיה מצרפת לארץ הקודש, החליטו כי מקומם בישוב נחליאל.

 

לפני עלייתו מצרפת, השקיע הרב פרימון מרץ רב לכתיבה בנושאים עמוקים בתורת החסידות, וכעת קיווה כי יוכל להמשיך לעסוק בלימוד והפצת תורת החסידות ללא הפרעה.

 

ואכן הדברים התנהלו כך עד ליום רביעי ליל ראש חודש ניסן ה'תשס"ב ואז

 

"ישבתי לארוחת הערב, כאשר נשמעה דפיקה בדלת הקרוואן שלנו. ניגשתי לפתוח בהנחה שאלו הם חברי שבאו לבקרנו.

 

פתחתי את הדלת, אך השניים שנכנסו לא היו מוכרים לי הייתי בהלם קצר מנסה להבין מי הם ומה רצונם? עמדתי מולם בפרוזדור הצר, מספר שניות…

 

לפתע הבחנתי, כי כל אחד מהם אוחז בידו הימנית בסכין ארוכה. שניהם הרימו את הסכינים כשאני עדיין עומד המום

 

ואז שמעתי, כמו מתוך חלום, את אשתי שעמדה בסלון, צועקת בצרפתית: הם ערבים… הם רוצים להרוג אותנו…

 

באותה שנייה הבנתי את סכנת הנפשות בה אני נמצא. והתנפלתי עליהם באגרופים. נאבקתי אתם דווקא במסדרון הצר, כדי לחסום מהם כל אפשרות של כניסה לסלון שם עמדה אשתי.

התעקשתי על כך, גם משום שידעתי שבאופן כזה, רק אחד מהם יוכל להתמודד כנגדי, ואכן הערבי השני היה כל העת מאחור, אם כי גם הוא הצליח לדקור אותי אינני יודע כמה זמן נמשך המאבק, כשאני מנסה לדחוף אותם אל מחוץ לקרוואן, על מנת לסגור את הדלת. בינתיים הם הצליחו לדקור אותי דקירות עמוקות, כשאני מאבד דם והייתי במצב לא קל…

 

ואז לפתע שמעתי את זוגתי שעמדה בסלון, זועקת: יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.

 

היא התקרבה אלינו, ועמדה ממש מאחורי והמשיכה לצעוק עוד פעם: יחי המלך המשיח, כאשר אשתי צועקת שוב בפעם השלישית: יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד. הרגשתי שנוסכים בי כוחות חדשים ואני מסוגל להיאבק אתם ולנצח.

 

לפתע חל דבר מדהים. הערבים נעצרו כשהסכינים בידיהם, נסוגו לאחור מספר צעדים, מסתכלים לעברנו. ראיתי בעיניהם מבט של בהלה. ואז תוך שניות הם יצאו בריצה מבוהלת החוצה ונעלמו בחסות החשכה.

 

הרב יוסף יצחק פרימון הצליח אמנם לסגור את הדלת, אך צנח מיד מחוסר הכרה. אשתו הזעיקה את כוחות הביטחון בישוב ותוך זמן קצר הוא הועבר במסוק לבית הרפואה "תל השומר".

 

פיגוע הדקירה עשה באותו ערב כותרות, כאשר כתבי וצלמי התקשורת השונים, מציינים בדיווחיהם כי הכרזת יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד, המתייחסת אל הרבי מליובאוויטש היא שגרמה להצלה הניסית (מתוך "שיחת הגאולה" גליון מס' 389).

פרסום תגובה חדשה

test email