בשעה טובה ומוצלחת

יום רביעי ח׳ אלול ה׳תשע״א
הכנסתי מיד את הפתק לתוך "אגרות קודש" של הרבי מה"מ שהיה תחת ידי. התשובה הייתה מהממת. באותה איגרת אומר הרבי: במענה לפלוני, כדי לדעת אם העובר חי, צריך להמתין מינימום 30 יום, ויש מקרים שעד 90 יום… ואח"כ הרבי מבאר, מה שה"צמח צדק" כותב, שהריון טבעי ע"פ טבע זה 9 חודשים וכו', ומסיים הרבי באומרו, שגם כדאי לראות מה שאדמו"ר מו"ח, נשיא דורנו, כותב בשיחת י"ד אייר ב"היום-יום". פתחתי את לוח "היום יום" וקראתי: לעולם המצב אינו אבוד והכל אפשר לתקן.
להבות

 

בעוד הרב דניאל כהן עושה דרכו מצומת תל השומר אל בית הרפואה בתל השומר, על מנת לקיים מצוות ביקור חולים, עצרה לידו מכונית "טויוטה" ונהגה הציע סיוע ב"טרמפ"? על השתלשלות העניינים מאותה נסיעה קצרה, מספר הרב כהן.

 

"במהלך הנסיעה התברר לי, ששמו של הנהג הוא דוד והבה, וכי הוא נוסע לבקר את אשתו הנמצאת בבית הרפואה במחלקת היולדות ומצבה לא קל, בלשון המעטה.

 

הוא סיפר שאשתו הנמצאת בחודש השישי להריונה, איבדה את רוב מי השפיר, והוכנסה בדחיפות לחדר לידה על מנת ללדת, אלא שהרופאים ממליצים ומבקשים לבצע הפלה, ח"ו.

 

הנהג ביקש ממני להתפלל עבור אשתו תרצה בת מרים, תוך שהוא רושם עבורי בפתק את שם אשתו ושם אימה.

 

לפני שנפרדנו אמרתי לו שע"פ הזכור לי, תשובת הרבי מלך המשיח שיל"ו לגבי מקרים בהם נדרשת התערבות רפואית היא, כי יש לנהוג על פי חוות דעת אחידה של לפחות שני רופאים מומחים, שאינם עובדים יחד.

 

למחרת, נסעתי עם אשתי ברכבו של ידידנו הרב אבוקסיס. במהלך הנסיעה פתח הרב אבוקסיס את הרדיו והסביר לי כי זהו ערוץ הרדיו החדש שנפתח לא מכבר ונקרא בשם ערוץ 2000.

 

בעוד הרב אבוקסיס "מעדכן" אותי, נשמע קולו של הקריין אשר הודיע כי מבקשים מהציבור לקרוא פרקי תהילים לרפואה שלמה, עבור… תרצה בת מרים.

 

השם נשמע לי מוכר, שלפתי את הפתק ונוכחתי כי אכן זהו השם. היתה לי תחושה ברורה, כי זו אכן אותה החולה, ולא לחינם "השמיעו" לי משמים את שמה, ובפרט שלי בביתי אין רדיו ועל פי דרכי הטבע, לא הייתי שומע זאת. ראיתי בכל השתלשלות עניינים זו "השגחה פרטית" גלויה.

 

הכנסתי מיד את הפתק לתוך הספר "אגרות קודש" של הרבי מה"מ שהיה תחת ידי. התשובה הייתה מהממת.

 

באותה איגרת אומר הרבי: במענה לפלוני, כדי לדעת אם העובר חי, צריך להמתין מינימום 30 יום, ויש מקרים שעד 90 יום ואח"כ הרבי מלך המשיח שיל"ו מבאר, מה שה"צמח צדק" כותב ומסכם באותו עניין, שהריון טבעי ע"פ טבע זה 9 חודשים וכו', ומסיים הרבי מה"מ באומרו, שגם כדאי לראות ולהפנות תשומת לב מיוחדת למה שאדמו"ר מו"ח, נשיא דורנו, כותב בשיחה של י"ד באייר, ב"היום-יום".

 

פתחתי את לוח "היום יום" וגיליתי שם את האימרה – לעולם המצב אינו אבוד והכל אפשר לתקן.

 

לנוכח התשובה וההפניה אל לוח "היום יום" הבנתי כי עלי לפעול במהירות. על פי דברי הבעל מאתמול ידעתי מהי חוות דעת הרופאים. שינינו כיוון ונסענו מיד אשתי ואני אל בית הרפואה. שם פגשתי את אחד מעובדי בית הרפואה וביקשתיו לצלם את מכתבו של הרבי.

 

הגענו במהירות אל החולה, סיפרנו לה את השתלשלות העניינים והראיתי לה את המכתב של הרבי מה"מ. התוצאה המיידית הייתה שהיא ובעלה החליטו כי אינם מוכנים לחתום ואינם מוכנים לשמוע על הפלה, ח"ו, אלא להמתין על פי הוראת הרבי מה"מ במכתב.

 

בינתיים החל גובר הלחץ מצד הרופאים שהתנגדו לגישתנו ורצו בכל אופן לבצע, ח"ו… ביקשתי מהבעל שיאמר לרופאים בשם הרבי, שלא לבצע זאת, וכי האשה תלד בעזהשי"ת בהצלחה. לנוכח עמדתם העקשנית של בני הזוג, הסכימו לבסוף הרופאים, בתנאי שהזוג יחתום כי הם מקבלים אחריות על עצמם, והאשה תישאר בהשגחה.

 

ואכן ה"השגחה האלוקית" שמרה. לפני כשבועיים, נולד ב"ה, בשעטומ"צ, למשפחת והבה בן שיחיה. מזל טוב! מזל טוב! (מתוך "שיחת הגאולה" גליון מס' 36).

פרסום תגובה חדשה

test email