דברי תורה לפרשיות השבוע באור הקבלה והחסידות

הקראת כתבה
יום שלישי י״ז כסלו ה׳תשע״ה
עם ישראל מאוחד בלימוד פרשת השבוע. ובמחזוריות שנתית הוא לומד את כל התורה כאשר כל שבוע הוא חי מחדש את פרשת השבוע. לפניכם דברי תורה לפרשת השבוע לכל השנה למבוגרים ולילדים. דברי תורה על פי הקבלה והחסידות כולל דבר מלכות.
שתי קוביות

 

 

עם ישראל מאוחד בלימוד פרשת השבוע. ובמחזוריות שנתית הוא לומד את כל התורה כאשר כל שבוע הוא חי מחדש את פרשת השבוע. לפניכם דברי תורה לפרשת השבוע למבוגרים ולילדים. דברי תורה על פי הקבלה והחסידות כולל דבר מלכות.

חשיבות עליונה ללימוד פרשת השבוע

עם ישראל עם קדוש גוי אחד בארץ עליו נאמר "בגויים לא יתחשב". ובמה מיוחד עם ישראל?… בתורתו המחברת אותו עם אלוקיו. אין עם בעולם הקשור לתורתו כמו עם ישראל. ישראל והתורה והקדוש ברוך הוא אחד הם.

ואכן כל יהודי הזכאי וחייב ללמוד תורה בבחינת "והגית בו יומם ולילה", משתדל ללמוד תורה לפי כוחו יכולתו. ועם זאת מאוחדים עם ישראל בכך שהתורה מחולקת לפרשות השבוע. וכולם עוסקים בדברי תורה בפרשת השבוע בכל הזדמנות חגיגית כל השבוע ובמיוחד בשבת. עד כדי כך קשור עם ישראל עם פרשת השבוע עד שפרשת השבוע הופכת להיות מעין "הכותרת של השבוע", מעין "תאריך רוחני פנימי של השבוע". וכל אחד מרגיש צורך לחיות עם הזמן – לחיות עם הפרשה.

אם כן, אלף בית של חובת לימוד תורה הוא לימוד פרשת השבוע. ושומה על כל יהודי החל מבן חמש למקרא, ואפילו עוד קודם ללמוד פרשת השבוע. לכן, ברוך ה', אנו מוצפים בדברי תורה לפרשת השבוע בעלונים בספרים באתרי אינטרנט. ואיפה לא. וכולם רשאים ליהנות מלימוד דברי תורה לפרשת השבוע ולהפיצם לזיכוי הרבים, שהרי "כתר תורה מי שרוצה יבוא ויטול".

פרשת השבוע לילדים

מצוה לחנך ילדים ללמוד פרשת השבוע כבר מגיל הגן. כמה יפה לראות משפחות היושבות מסביב לשולחן בשבת, כאשר כל אחד מהמשפחה אומר דברי תורה לפרשת השבוע. כל אחד לפי תורו, כאשר מתחילים דוקא בקטן שבחבורה שיכול להיות בן שלוש שנים ומטה מזה.

פרשת השבוע באור הקבלה והחסידות

פרשת השבוע כוללת למעשה את כל התורה כולה. תמיד אפשר ללמוד תורה שבכתב עם פירושיה במשנה ובתלמוד. תמיד ראוי ללמוד תורה על דרך הפשט, או על דרך הרמז, הדרש והסוד. לאחרונה כהכנה ללימוד תורתו של משיח מרבים ללמוד תורה גם על דרך הסוד. הסוד הוא קבלה וחסידות, פנימיות התורה, נשמת התורה שמימיו של האריז"ל, מצוה לגלות תורה זו.

פרשת השבוע – דבר מלכות

רבותינו נשיאינו כתבו את רוב מאמריהם – דברי אלוקים חיים – על פי פרשת השבוע. ובתוך השפע הנפלא והעשיר הזה בחרנו בשיחות הרבי מהשנים תשנ"א תשנ"ב מה שנקרא "דבר מלכות" בפי החסידים.

ב"דבר מלכות" לפרשות השבוע הכולל הסברים מכל מרחבי התורה (משנה, תלמוד, רמב"ם, זוהר, קבלה, חסידות מקראות גדולות ועוד) מסביר לנו הרבי ענייני גאולה ומשיח על פי פרשות השבוע, כדי להכין אותנו לגאולה האמיתית והשלימה

 

לחצו על הלינק שלפניכם ומצאו את כל המאמרים ושאר כתבות לפרשות השבוע על כל נושאיהם:

 

מאמרים וחידונים לפרשות השבוע

 

פרסום תגובה חדשה

test email