סיפורו של הרב בוסי

יום ראשון כ״ו שבט ה׳תשע״ד
הרב בוסי הראה לכולם את סוד הנס – הוא הניח ברכבו חת"ת וקופת צדקה עם תמונת הרבי. החת"ת והקופה אמנם נמעכו בגלל התאונה, אך חייו של הרב בוסי נשמרו ב"ה. מילוי הוראת הרבי שווה חיים.
דיוקן

 

הרב בוסי זכה להיות שליח הרבי בערד לאחר שקיבל את ברכתו של הרבי: על דבר השליחות בערד, שתהיה בשעה טובה ומוצלחת. נוסף על כך, הוא גם מנהל את מחלקת הכשרות של העיר, וגם משמש כרב של בית הכנסת של העדה התימנית.

 

הרב בוסי מספר, שלקראת ל"ג בעומר בשנת ה’תשנ”ה, קיבל על עצמו לארגן את תהלוכת הילדים השנתית. העבודה ברבנות יחד עם ארגון התהלוכה אילצו אותו להשקיע את כל כוחותיו, מרצו וזמנו. באותו זמן, ביום שני בשבוע, הוזמן על ידי ראש העיר להשתתף באזכרה מחוץ לעיר, ולמרות שהיה "לחוץ" בסידורים האחרונים לתהלוכה ענה בחיוב.

 

לאחר סיום האזכרה חזר מיד לערד להמשך הטיפול בתהלוכה. ואז בסיבוב חד באחת העליות, הגיח מולו אוטובוס, הוא ברח לצד ימין מנסה להתחמק מתאונה חזיתית אך כשניסה לחזור לכביש איבד את השליטה על הרכב. האוטו החל להסתובב סביב עצמו כמו סביבון, והוא עף לתהום בעומק חמישים מטר. הכל בפנים רקד היו לו ברכב כחמשת אלפים עלונים לפרסום התהלוכה, הם התעופפו לכל עבר…

 

במהלך ה"טיסה" כלפי מטה, נחבט הרכב בסלעים תוך שהוא מתהפך וממשיך להתגלגל, המקום בו ישב הנהג – הרב בוסי, נמעך לחלוטין, אך הוא אישית נזרק בהשגחה פרטית למושב הסמוך, וכך ניצל. המכות היחידות שקיבל היו בכפות רגליו מדוושת הדלק והמעצור.

 

הוא זוכר שבדקות הקשות והארוכות שמכוניתו "עפה" באויר לעבר התהום, הוא צעק לעצמו: ה' יעזור, ה' יעזור. באותו זמן הוא חשב על אשתו וילדיו. לפתע חלפה במוחו גם המחשבה: מה עם התהלוכה? ודוקא אז התמלא הרגשת ביטחון. תחושה שה' איתו והוא ישמור עליו. מרגע זה היה בטוח שלא תאונה לו שום רעה, והכל יסתדר ויסתיים בטוב.

 

במהלך התדרדרות המכונית לתהום, כשהמכונית עשתה כמה "סלטות" באויר נשפך עליו בנזין הישר לתוך עיניו. הדבר היה מבהיל ומפחיד ביותר…

 

האוטו שנחת הפוך היה מעוך לגמרי, אך הוא הבין שעליו למהר לצאת החוצה, ואכן באפיסת כוחות הצליח לצאת ולהתרחק כעשרה מטרים ממכוניתו והתמוטט  

 

נוסעי האוטובוס שהבחינו בנעשה היו מזועזעים ומיהרו לרדת אל סף התהום, כשהם חוששים לחייו ופוחדים לראות את הגרוע מכל… פתאום הביטו המומים ברב בוסי היוצא חי מן הרכב המעוך אחד מנוסעי האוטובוס שירד לחלץ את הרב בוסי התקרב לעברו ואמר לו: ראיתי את התאונה ואת הנס, אין ספק רק "יד האלוקים" בדבר, ממחר אתחיל להניח תפילין…

 

לאחר שהגיע צוות החילוץ. טילפן הרב בוסי לחבריו כדי לבקשם להמשיך לטפל בתהלוכת הילדים בל"ג בעומר, מתוך הרגשה שזכות ההתעסקות בענין זה עמדה לו להינצל.

 

הרב בוסי הראה לכולם את סוד הנס – הוא הניח ברכבו חת"ת וקופת צדקה עם תמונת הרבי. החת"ת והקופה אמנם נמעכו בגלל התאונה, אך חייו של הרב בוסי נשמרו ב"ה. מילוי הוראת הרבי שווה חיים (על פי "שיחת הגאולה" מס' 45).

פרסום תגובה חדשה

test email