לימוד עברית – learning hebrew

יום שני י׳ מרחשון ה׳תשע״ד
חכמינו הדגישו את חשיבות לימוד הלשון העברית – לשון הקודש, וראו בזה מצוה. מרגע שילד לומד לדבר יש לדבר עמו בלשון הקודש וללמדו תורה, שנאמר: "ולמדתם אותם את בניכם לדבר בם".
מתחת למים

 

הספרים ללימוד עברית בלינקים שלפניכם:

 

 לימוד עברית ברמה בינונית

 

 לימוד עברית למתקדמים

 

 

הלשון העברית לשון התורה והתפילה, שבה ברא ה' את העולם, אינה לשון הסכמית כשאר לשונות אלא לשון הקודש בעלת מבנה מיוחד. חכמינו הדגישו את חשיבות לימוד הלשון העברית – לשון הקודש, וראו בזה מצוה. על המשנה בפרקי אבות: "והוי זהיר במצוה קלה כבחמורה, מביא הרמב"ם בהקדמה למשנה את "שמחת הרגל" ו"לימוד לשון הקודש" כדוגמאות למצוה קלה. ובספרי לפרשת עקב נאמר, שמרגע שילד לומד לדבר יש לדבר עמו בלשון הקודש וללמדו תורה, שנאמר: "ולמדתם אותם את בניכם לדבר בם".

 

לפיכך חיברנו ספרים ללימוד הלשון העברית בדרך ישרה וקלה. הספרים נועדו הן לתלמידים הלומדים באולפן והן ללימוד עצמי, והם יכולים לשמש כמקראה לילדים בישראל הן בבית ספר והן בלימוד עצמי. הטקסטים שבו נבחרו בקפידה הן מבחינת העניין שבהם והן מהבחינה החינוכית שבהם, והם מלווים בשפע של תרגילים עם תשובות חלקיות בסופם.

 

מטרת התרגילים היא הבנת הנקרא (על ידי שאלות תוכן), הכרת צורות הלשון (מורפולוגיה), והכרת המבנה התחבירי של המשפט, ובסופו של דבר המטרה היא שהלומדים יקראו בקלות טכסטים מתכנים מגוונים וברמות שונות.

 

בברכה ללימוד מהנה ומועיל.

פרסום תגובה חדשה

test email