חנוכה

שְׁאֵלוֹת הַחִידוֹן 1. מָהֵם שְׁמוֹת הַחַג? 2. מֵה הַמָּקוֹר לִשְׁמוֹת הַחַג? 3. מָהֵם שְׁנֵי הַנִּסִּים הַגְּדוֹלִים שֶׁאֵרְעוּ בַּחֲנֻכָּה?


יהודים מדליקים חנוכיה בכיכר האדומה במוסקבה בחג החנוכה תש"פ ברוב עם ובהתלהבות

ראש ממשלת בריטניה מברך את עם ישראל לכבוד חג החנוכה ואומר שאין קיום לבריטניה בלעדי היהודים.

80 שנה אחרי ליל הבדולח הפרזידנט של גרמניה מדליק את השמש של החנוכיה במקום הכי חשוך בגרמניה.

שְׁאֵלוֹת הַחִידוֹן א. חֲנֻכָּה חַג הַ_______ ב. בַּיּוֹם הָרִאשׁוֹן שֶׁל חֲנֻכָּה אוֹמְרִים שָׁלוֹשׁ _______ ג. בַּחֲנֻכָּה אָנוּ מוֹדִים לְהַשֵּׁם עַל הַנִּסִּים וְעַל הַפֻּרְקָן וְעַל הַ_______ …


מקהלת הילדים "ישיבה" במחזמר מלא הומור לחנוכה המבטאים את הגעגועים לבית אמא בכלל ובחנוכה בפרט.

הרבי מחלק דמי חנוכה ביום א' טבת ה'תשנ"ב. בכל שקית שטר של דולר ומטבע של דולר. ואנו עדיין מצפים לדמי חנוכה של הגאולה האמיתית והשלימה.

חיילים בבסיס האימונים של חטיבת הנח"ל הדליקו נרות ושרו "אני מאמין".

מחרוזת שירי חנוכה לילדים על ידי להקת הקינדרלעך. החל מהשיר "ימי החנוכה חנוכת מקדשנו" וכלה בשיר "אין עוד מלבדו".

"עצם שבעצם" – פנימיות שבפנימיות. על חג הגאולה ג' תמוז אומר הרבי מלך המשיח, שאמנם הרבי הריי"צ לא קבע אותו כיום-טוב, אבל "התקשרות חסידים לרבי נשיא – צריכה להיות לכל מה שהוא (ובפרט שנשמה כללית, גם ענייני' 'הפרטיים' שייכים לכלל ישראל), ולכן חסידים עליהם לחוג גם את יום הג' בתמוז" * על-דרך זה ניתן לומר על יום הבהיר י"ט טבת, בו הי' "דידן נצח" הקשור לרבי מלך המשיח שליט"א באופן אישי ופרטי * "עצם שבעצם", פנימיות שבפנימיות – והקשר ל"יחי אדוננו"

את נרות החנוכה, חג האור, מדליקים בלילה * בחג שהמאפיין שלו הוא שמן – פנימיות התורה – מדליקים נרות "על פתח ביתו מבחוץ" * בחנוכה, שכל עניינו הוא הגברת צד הימין על צד השמאל, מדליקים את הנרות משמאל הנכנס * הקרב ניטש על ה"נקודה היהודית" – זו הפנימית, המאירה גם בחושך וגם בצד שמאל. זהו ה"עצם" שלמעלה מכל ה"גילויים" * לקחת את "פך השמן" – דבר-מלכות תנש"א-תשנ"ב – להדליק ממנו את כל שבעת הימים, וכך לגלות את משיח בעולם

להדליק מ"פך השמן" את כל שבעת הימים. ה"עקשנות" הנדרשת מאתנו – "שימצאו מכם אחד, שנים, שלשה ש"יתעקשו" שהם מוכרחים לפעול, ואכן יפעלו" – ללכת עם נקודת האמונה ומסירות הנפש, "פך השמן" בו נמשח המלך המשיח, החתום בחותמו של כהן גדול – שיחות ה"דבר-מלכות" תנש"א-תשנ"ב * להדליק ממנו ולהחדיר בו את כל "שבעת הימים", את כל מציאות העולם, מבלי התחשב עם כל מאומה, ללא פשרות וללא היתרים, גם אם יש להם מקום בהלכה.