חגיגות פורים בסעודיה

מוצאי שבת י״ד אדר ה׳תשע״ג
הרב הדגיש: 'אין לזה שום קשר לשלטונות סעודיה. משלוחי המנות מגיעים מניו יורק לחיילים יהודיים במפרץ, וזה יזכיר לחיילים שמישהו חושב עליהם, והם נושאים את המסר שלא שכחנו אותם. חלקם אפילו לא שמעו על פורים, אבל עכשיו תהיה להם אפשרות ללמוד וליהנות מהמטעמים'.
מאת מנחם זיגלבוים
העיר

 

בעיתון 'מעריב' פורסמה באותם ימים ידיעה על חסידי חב"ד שנערכים להביא את השמחה גם בסעודיה, שם לא דרכה רגל יהודי מאות שנים.

 

"זה יהיה אירוע היסטורי משמח, אך מעל הכל – רגיש ביותר: בפעם הראשונה זה יותר מ-800 שנה יחוגו את חג הפורים על אדמה סעודית.

 

"עוצמת הצבא האמריקני איפשרה לחסידי חב"ד בניו יורק לשלוח משלוח מנות ל-2,000 חיילים יהודיים במפרץ הפרסי, קולונל מרדית' סטנדלי, מנהל בפועל של מועצת אנשי הדת של הכוחות המזויינים האמריקניים, אמר: 'משלוחי המנות נשלחים עכשיו, ויחולקו מידי אנשי הדת של הצבא, הצי, חיל האוויר וחיל הנחתים. יש לנו שם 2,000 חיילים יהודיים והרבה רבנים, שעושים עבודה מצויינת. שלחנו גם מזון כשר ופמוטים. צרכי החיילים היהודיים מטופלים היטב'.

 

"הוסיף הרב יהודה קרינסקי, אחד מהאחראים למיבצע זה: 'הפנטגון עשה מאמצים חריגים כדי לשתף פעולה. הם נתנו לנו את כל המידע שאנו צריכים. הרב הדגיש: 'אין לזה שום קשר לשלטונות סעודיה. משלוחי המנות מגיעים מניו יורק לחיילים יהודיים במפרץ, וזה יזכיר לחיילים שמישהו חושב עליהם, והם נושאים את המסר שלא שכחנו אותם. חלקם אפילו לא שמעו על פורים, אבל עכשיו תהיה להם אפשרות ללמוד וליהנות מהמטעמים'.

 

"משלוח המנות כולל איגרת מהרבי מליובאוויטש, בה הוא מסביר את הילכות חג פורים, וכן מיץ תפוזים, אזני המן, ממתקים ומעות".

 

פרסום תגובה חדשה

test email