האם העולם פשוט סתם טיפש?

הקראת כתבה
יום רביעי י״ב אדר א׳ ה׳תשע״ד
האם העולם פשוט סתם טיפש? שואל יאשיקו סאגאמורי פרופסור יפני למדע המדינה באוניברסיטת טוקיו, ובאמתחתו סדרת שאלות נוקבות.
מאת יאשיקו סאגאמורי
טבע

 

אם אתה כל-כך בטוח ש"פלשתין, המדינה, קיימת לאורך רוב שנות ההיסטוריה המתועדת",

אני מצפה ממך להיות מסוגל לענות על מספר שאלות בסיסיות אודות אותה מדינת פלשתין:

 

1. מתי היא נוסדה ועל-ידי מי?

2. מה היו גבולותיה?

3. מה הייתה עיר הבירה שלה?

4. מה היו עריה העיקריות?

5. ממה הייתה מורכבת כלכלתה הבסיסית?

6. איזה צורה לבשה ממשלתה?

7. האם אתה יכול לנקוב בשם מנהיג פלשתיני אחד לפחות לפני מנהיג הטרור עראפאת, שר"י?

8. האם פלשתין הוכרה מעולם על-ידי מדינה אשר קיומה, בזמן זה או אחר, לא מותירה כל מקום לפרשנות?

9. מה הייתה שפתה של מדינת פלשתין?

10. מה הייתה הדת השכיחה במדינת פלשתין?

11. מה היה שם המטבע שלה?

בחר כל תאריך בהיסטוריה וספר מה היה שער החליפין המשוער של המטבע הפלשתיני כנגד הדולר האמריקאי, המארק הגרמני, הפאונד הבריטי, היין היפני או היואן הסיני באותו תאריך.

12. ולבסוף, הואיל ואין מדינה כזו היום, מה גרם לחיסולה ומתי זה קרה?

אתה מקונן על "שקיעתה האיטית" של מדינה "גאה לשעבר". תאמר לי, בבקשה, מתי בדיוק הייתה   "מדינה " זו גאה ועל מה הייתה גאוותה?

 

והנה השאלה הכי פחות סרקאסטית מכולן:

האם האנשים שאתה בטעות מכנה "פלשתינאים" הינם משהו שאינו אלא ערבים ג'נרים שהתקבצו מכל עבר… או שנזרקו החוצה מ… העולם הערבי?…

אם באמת יש להם זהות אתנית אמיתית אשר מעניקה להם זכות להגדרה עצמית, מדוע לא ניסו מעולם לזכות בעצמאות עד שהערבים ספגו תבוסה מוחצת במלחמת ששת הימים?…

אני מקווה שאתה נמנע מהפיתוי לייחס את הפלשתינאים של היום לפלשתים התנכיים; אתימולגיה חליפית להיסטוריה אינה תקפה פה.

האמת אמורה להיות ברורה לכל אחד המעוניין לדעת אותה. מדינות ערב לא זנחו מעולם את החלום להרוס את ישראל; עוד היום נוצרים הם זאת בליבם.

עיתותיהם בידיהם; הם נכשלו שוב בהשגת מטרתם הנלוזה באמצעים מלחמתיים והחליטו להלחם בישראל על-ידי מיופי כוח. למטרה זו הם יצרו ארגון טרור, ובציניות קראו לו: "העם הפלשתינאי" ומיקמו אותו בעזה, יהודה ושומרון. באיזה אופן אחר יכול אתה להסביר את סירובם של ירדן ומצרים לקבל חזרה באופן מכובד וללא כל תנאי את "הגדה המערבית" ועזה?

העובדה היא שלערבים המאכלסים את עזה, יהודה ושומרון יש הרבה פחות לטעון ללאומיות מאותו שבט אינדיאני אשר הופיע בהצלחה בקונטיקט כשבכוונתו לפתוח קזינו פטור ממס; לשבט זה לפחות הייתה מטרה קונסטרוקטיבית אשר דחפה אותו. ל"פלשתינאים" כביכול יש רק מוטיבציה אחת: להשמיד את ישראל, ובספרי אין זה מספיק להתייחס אליהם כאל "לאום"… או כל דבר אחר מלבד מה שהם באמת: ארגון טרור אשר יום אחד יפורק…  

 

,
עוד באותו נושא
תגובות / 1 תגובות

מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים.... דבר ידוע ש"הפלשתינאים" הם פיקציה של מדינות ערב, חלק מהיערכותם להשמיד את מדינת ישראל. נתחיל בכמה עובדות היסטוריות: ראשית, הפלישתים היו יורדי ים, בהירי עור ואדומי שיער שהגיעו לכאן מאזור כריתים. הם נעלמו מכאן 1600 שנים לפני מותו של מוחמד. הערבים החיים בשטחי ישראל או בארץ ישראל הגיעו לכאן מארצות ערב. בחסות הכיבוש העותמני והבריטי. שמותיהם מעידים על מוצאם: "אל מצרי" - ממצרים, "חלבי" - מחלב שבסוריה, אל - ג'יז'ר" - מאלזיריה, לכן השפה הערבית השגורה בפיהם איננה אחידה. הם נראים כמו ערבים, תרבותם ערבית, הפולקלור שלהם ערבי, כל הווית חייהם ערבית. השם "פלשתינה" ניתן לארץ ישראל ע"י הקיסר אספסיאנוס, בנו טיטוס נשלח לארץ על ידו על מנת לדכא את המרד הגדול. המרד נכשל כשהרומאים שחטו את היהודים ואת שארית הפליטה הגלו. לרומאים הייתה מדינות קבועה כנגד העמים אותם כבשו: כל עם שמרד בהם דינו היה אחד: דיכוי, הגליה ושינוי שם המקום. וכך הם עשו אחרי המרד הגדול גם כאן. הם שינו את שמה של ארץ ישראל ל"פרובינקיה פלשתינה". אם הקיסר היה קורה לארץ ישראל "פרובינקיה נורבגיה" הערבים מארץ ישראל היו נורבגים?????? גם בקוראן אין אזכור לירושלים בשום מקום וכתוב "ארץ ישראל שייכת לעם היהודי". "הפלשתינאים" אימצו את האתוס היהודי: זכות השיבה וקדושת ירושלים. החליף עומר שכבש את ארץ ישראל בנה מסגד מפואר על בית המקדש.... ככה התנהגו המוסלמים בתורכיה עם הכנסיה היפהפיה איה סופיה. היא נבנתה ככנסיה ועם התפשטות האסלאם לתורכיה הפכו אותה למסגד. האמת צריכה לאמר ברייש גליי: אין דבר כזה "עם פלשתינאי" לא היה לו זכר בהיסטוריה ואין לנו מה לתת להם כי מראש דבר לא היה שלהם כאן. הם חומדים את הארץ המופלאה הזו של עם ישראל. הם יצטרכו לחזור לארצות מוצאם בטוב או בסייף.

פרסום תגובה חדשה

test email