מה פתאום לחכות?

הקראת כתבה
יום שני י׳ תמוז ה׳תשע״ד
מה צריך לעשות כדי להתעורר סוף סוף אל בוקר של ניחוח ופריחה לבנבנה שלא תיגמר לעולם. כיצד ניתן לחולל עתה נס שיעשה את מה שנס הנאו ההוא עשה אז. כי עם יד על הלב ועם כל הכבוד למצריים דקדושה (כל התירוצים החסידיים) פשוט נגמר לנו מלחכות.
מאת רחל שאבי
תמונה של גבר

 

 

נס מטה אהרון דוגמה לנס אופטימלי

אחרי שהרבי עושה בשיחת ג' תמוז תשנ"א סדר בעניין הניסים, ומראה שיש ניסים שלמעלה מהטבע והם מופלאים מאד, אבל אחרי שהם חוזרים למקורם (נגמרים..) הטבע חוזר עצמו. ולעומתם ניסים שאכן חודרים בו והופכים להיות הטבע החדש, אבל – בתהליך חורק ומייגע שלוקח המ-וון זמן..  אז אחרי כל זה הרבי מדבר על הנס האופטימלי.

נס מטה אהרון.

למחרת בבקר הכל כבר היה מוכן, מפרחים וציצים עד שקדים בשלים מתוקים.

גם ביולוגי למהדרין, וגם על טבעי באופן הכי יסודי שיכול להיות: מנפנף כלאחר יד את ראש וועד העובדים האימתני של הנבראים כולם – הוד רוממותו הזמן. ומהווה תזכורת אולטימטיבית לבעל הבית של טבע ונס גם יחד שהוא היה הווה ויהיה כאחד, כלומר מעל ומאל הזמן. תמיד נאו.

וכל זאת בשיחה שנאמרה בג' תמוז האחרון בינתיים, והמסר ברור: יש כאן הוראה ברורה לעלות על דרך חדשה של ניהול  הזמן.         

מה צריך לעשות כדי להתעורר סוף סוף אל בוקר של ניחוח ופריחה לבנבנה שלא תיגמר לעולם. כיצד ניתן לחולל עתה נס שיעשה את מה שנס הנאו ההוא עשה אז. כי עם יד על הלב ועם כל הכבוד למצריים דקדושה (כל התירוצים החסידיים)  פשוט נגמר לנו מלחכות.

 

הרבי רומז שהוא המשיח

כי מה פתאום לחכות?! אפילו בתחתונים  זה כבר פאסה מזמן. הכל אינסטנט. ברוכים הבאים לעולם מהיר יותר. קליק… פירסמת למליון בני אדם, קליק… הגעת לאמריקה. קלאק… אוסטרליה. ציף ציף… מה קורה עכשיו על המאדים. טוויט טוויט… מהפכות שלטון. מבזק החדשות של לפני עשרים דקות? היסטוריה! והטופ המדעי של העולם משתף פעולה הי הי טכנולוגית במכונה הבומבסטית והיקרה ביותר שנבנתה אי פעם שלא במקרה קוראים לה המאיץ! כי מה שהם עושים שם זה לנסות להגיע למהירות הכי מטורפת שאפשר. אפילו בקופת… כללית כבר לא מחכים בתור.

למה רק אנחנו מסכימים להמשיך לחכות? אז מה אם אנחנו דתיים?!

מה צריך לעשות?             

יש דברים שהרבי לא אומר בפירוש. אבל הוא רומז בגדול!

למשל, לא אמר שהוא משיח. רק אמר שמשיח מנחם שמו. כן, זו המ"ם שאחרי הדל"ת של דובער והיו"ד של של יוסף יצחק וממילא  הוא הרבי הנוכחי של ליובאוויטש… והוא נשיא הדור שהוא גם נביא הדור וגם משיח שבדור, איזה? השביעי כמובן, שזה (ברצוננו או לא) בדיוק הדור שאנחנו… כן, כמובן שמשיח הוא נשיאו של הדור הראשון לגאולה, אלא מה?!… ( מעניין מי זה יכול להיות…? המנחם הזה… ?) ולמי שעדיין לא הבין אז הוא נמצא עכשיו איתנו כאן ב- 770 ! שלשה ניחושים..

-אבל הוא לא אמר שהוא משיח! נכון? למה?!

אז גם את זה הוא הסביר. לאט לאט וברור לדור שלו, דור אחרון של לקויות הבנה מכל הרצף: הבנת הנקרא, הבנת הנשמע, כשל בהסקת מסקנות, קשיי קשב וריכוז. ולימד בסבלנותו העילאית שהמלך עושה הכל, ה-כל חוץ מהדבר הזה. כי הכתרת המלך זה תפקידו של העם… אתם מבינים?… ואני את שלי כבר עשיתי, לא שייך… רק ברוב עם דווקא הדרת מלך, רק הם, זאת אומרת- אתם! צריכים לבקש, ואז אני אני תיכף… כי אין מלך בלא עם. ככה זה. – איך? פשוט מאד, רק אומרים שתי מילים, הנה ככה, מקשיבים כולם?  פשוט אומרים: י ח י  ה מ ל ך ! יופי, אתם נהדרים, שלש ארבע ו… נו?

 

אומר ה-כל מסביב… עושה לנו אווירון עם הכפית… מכניס לפה… ההה-ם! אבל לבלוע אנחנו צריכים לבד.

אז מה הוא אומר לנו הרבי בלי להגיד לנו ודווקא בג' תמוז בנוגע להבעיה של משיח, אימתי- עד מתי- בעיית הזמן! ואיך נס האינסטנט שקדים מכווץ- הזמן של מטה אהרון יכול לתת כיוון לחילוץ כוחותינו התקועים במנהרת הזמן?!

                          

***

 

משה רבינו גואל ראשון

 

לקורח היתה  שאלה גדולה: מיהו המנהיג האמיתי? מיהו נשיא הדור, נביא הדור וממילא משיח שבדור? גואל ראשון! קורח טען שמשה – הוא לא. לא קיבל תורה מהשם, ואומר דברים מעצמו. מדעתו. למשל  את אחיו אהרון משח מטעמים של משפחתולוגיה ולא משום שהשם אמר לו. (הלעומת זה המדוייק של אהרון הניצב בין החיים לבין המתים למול וודאותו הפראית של מלאך המוות, מחתתו הבוערת בידו וזועק "אין משה אומר דבר מפי עצמו, שכינה מדברת מגרונו של משה!")

אז אם אהרון סתם פרוטקציונר, ומישהו הרי צריך להיות כהן גדול, אז דווקא יש לו אלטרנטיבה. גם לוי גם עשיר גם פיקח, גם מיוחס..

ואז זה  קרה!

הנס שביטל את ה"לחכות". הוא בא כדי לפרסם לכולם את זהותו של גואל ראשון הוא גואל אחרון כי זה דבר שכולם חייבים לדעת – ומייד!

וזה עניינה של ברכת הכוהנים: שהשפע יורד במהירות של טיל אף אחד לא מספיק להבין מאיפה זה בא  וטראך- גאולה.

אם נעביר את התרחיש הזה לפסים של כאן ועכשיו הרי זו בדיוק המחלוקת על זיהוי ופירסום זהותו של מנהיג/ נשיא/ נביא/ משיח שבדור. האם חשוב שכולם ידעו מיהו או לא. והאם אפשר לחכות עם זה- או לא?

הרבי מדבר על כך בג' תמוז, יום שבו ניצח יהושע את הזמן.

 

כולם מחכים למשיח

הבעיה שלנו שאנחנו חושבים בקטן.

נתקענו במה קורה לנו כאן בחב"ד. יענקל וחצקל מתווכחים. שכחנו שלא רק חב"ד יש. שכחנו שעולם שלם, שתי האמונות המונותאיסטיות הגדולות – מחכות למשיח כבר למעלה מאלף ומאלפיים שנה. כפי שמעיד הרמב"ם שכבר נתמלא העולם כולו מדברי המשיח ומדברי התורה… ופשטו דברים אלו באיים רחוקים ובעמים רבים… והם נושאים ונותנים בדברים אלו…

ושברור שהעניין האמוני הזה הוא שמנהל מאחורי הקלעים את ההיסטוריה האנושית, מימות הרומאים אוכלי האדם ועד לחמס ימח שמם. 

הם מאמינים שיבוא משיח. רק מה? הם אינם יודעים מיהו משיח האמת, ומצביעים מזה אלפי שנים על נביאי שקר ומשיח שקר.

 

הגויים שואלים: יש לך מועמד אחר?

השתתפתי לא מזמן ביום עיון מקצועי שנערך בעיר העברית הראשונה. בהפסקה כשכולם היו עסוקים בסנדביץ', נעמד אחד המשתתפים בחור ערבי צעיר עם אש מוכרת בעיניים ובנאום נלהב הקנה לקהל הישראלי הפייסני את עיקריה של דת הסייף, האסלם. די מהר הגיע בטובו ל"עמוד החכמות": שמי שלא יתאסלם תיכף ומייד שלא יבוא בטענות ביום הדין הקרב, כשמשיח יגיע… הקהל המשיך להאזין בנימוס אבל אני מצאתי את עצמי על הרגליים. "על איזה משיח אתה מדבר?! " הוא נקב בשמו של השקרן הנוצרי שגם המוסלמים טועים בו, ואני אמרתי לו מה שאמרו כל היהודים בדורות שלפני: "לא זה לא הוא !" האוויר נטען באחת וכולם הפסיקו ללעוס. הוא פנה אלי בהפתעה ושאל: יש לך מועמד אחר?

 

יחי המלך המשיח

עניתי לו, וקלטתי באחת את הראשוניות הנוראה של הדור האחרון.

מזה אלפי שנים שאנו מתעקשים למולם ומתריסים: זה לא זה! זה לא זה! זה לא זה!

ובכל אלפי השנים הללו הם- או מזלם- שואלים: יש לכם מועמד אחר?  ולא ידענו  מיהו.

כי חיכינו לתקופה שהרמב"ם חזה במילים: "וכשיעמוד המלך המשיח באמת.."

רק דורנו- אם אפשר לקרוא לנו דור בכלל, הננו הראשונים שיכולים לא רק לקדש את שם השם וללחוש מתוך האש מי הוא לא , אלא להכריז סוף סוף מי זה כן!

בלב שמח ובקול גדול: בטח שאנחנו יודעים מי זה משיח, זה הרבי שלי! הנה תראה, יש לי פה תמונה… כן, זה הרבי מלובאוויטש כמובן, שיהיה בריא. לא לדחוף לא לדחוף… יש מספיק תמונות לכולם, יחי המלך!

                         

פרסום תגובה חדשה

test email