הקדוש ברוך הוא לא נשאר חייב

הקראת כתבה
יום רביעי ט״ז אדר א׳ ה׳תשע״ו
סיפור מרגש על שידוך מיוחד. הקדוש ברוך הוא, שמשגיח עלינו בכל צעד ושעל, לא נשאר חייב ומשיב לנו כגמולנו הטוב על כל מעשינו הטובים.
מוצלח

 

 

מעשה חסד

בעליו של מפעל הייטק ברמת גן שומר תורה ומצוות סיפר שלפני כחודש חיפש מזכירה בכירה. לשם כך פרסם מודעה בעיתון והגיעו מועמדות רבות, לאחר סינונים רבים הוזמנו שתי מועמדות, שנראו מתאימות ביותר. אחת מהן אשה חרדית אם לשישה ילדים, שהמשרה הזו התאימה לה מאוד כפרנסה בטוחה, ובחורה רווקה מוכשרת שחיפשה תעסוקה.

כאשר המתינו שתי הנשים לראיון שוחחו השתיים ונוצר ביניהן קשר טוב.

האשה החרדית אשת אברך נכנסה לראיון תחילה, ולאחר שענתה למראיינים תשובות על כל שאלותיהם, הודיעו לה שיתנו לה תשובה בקרוב.

מיד אחריה נכנסה הבחורה הרווקה, שהרשימה מאוד את מראייניה, והעדיפו אותה על אשת האברך לאור העובדה שכרווקה תוכל להשקיע בעבודה הרבה יותר מאשר האשה המטופלת בשישה ילדים.

וכך בסיום הראיון פנה אליה בעל המפעל והודיע לה, שהיא התקבלה לעבודה ואמר לה, שאם היא מעוניינת, הרי שתוכל להתחיל לעבוד במפעל מיד למחרת. הוא הבטיח לה משכורת של 10,000 ש"ח נטו לחודש, מחוץ לאחזקת רכב והטבות נוספות.

הבחורה לא התרגשה מהמזל הגדול שנפל בחלקה, היא פנתה לחברי הועדה ואמרה, כי במחשבה שנייה, היא היתה שמחה אם את התפקיד הזה יתנו לאישה שהתראיינה לפניה, כשהיא מסבירה שהאשה זקוקה לעבודה זאת יותר ממנה, ועוד הדגישה שהם יוכלו להפיק ממנה תועלת רבה, כי היא אשת חיל.

המראיינים ניסו לשכנע את הבחורה לקבל את התפקיד, אבל היא אמרה בשלה ובהחלטיות, שהתפקיד מתאים יותר לאשת האברך, וקמה ממקומה והלכה.

ואכן בזכות הבחורה קיבלה אשת האברך את המשרה, והפכה למזכירת מפעל ההייטק.

 

סיפור מרגש מאוד, ואולי קצת מוזר!

איננו רגילים לטוב לב שכזה, כאשר בחורה מוותרת על משרה לטובת אדם אחר!

 

הקדוש ברוך הוא לא נשאר חייב

 

אולם יושב בשמים הצופה ומביט בנו לא נשאר חייב,

ואכן, לא עברו ימים רבים והנה הבחורה מקבלת טלפון: "שלום, שמי מיכל, אני אשת בעל המפעל אצלו התראיינת לעבודה במשרדנו. שמעתי על המעשה האצילי שעשית, וזה ריגש אותי מאוד. ראיתי שאת בעלת חסד, וברצוני להיפגש איתך. הבחורה נענתה בשמחה, וכך נפגשו השתיים ויצרו קשר של חיבה וידידות ביניהן.

יום אחד אמרה מיכל לבחורה: יש לי עניין חשוב לומר לך, עד כה שמרתי אותו בסוד, אבל כבר אינני יכולה להתאפק, יש לנו בן שזקוק לשידוך. הוא למדן, שקדן ובעל מידות טובות, האם תסכימי להיות כלתי?…

הבחורה השתתקה לרגע ואחר כדקה ענתה ואמרה, שהיא מסכימה לפגוש אותו…

 

אחרי מספר פגישות, ושבועיים של הכרות בני הזוג החליטו להתחתן.

 

כך הפכה הנערה, שויתרה על משרת מזכירת המפעל לטובת אשה אחרת, להיות בעלת המפעל…

 

כי לא מחשבותי מחשבותיכם!

אכן, הקב״ה לא נשאר חייב!

פרסום תגובה חדשה

test email