ל"ג בעומר יום הסתלקותו של רשב"י היה יום מיוחד: הוא ישב על מיטתו ומסר סודות תורה גדולים ונוראים לתלמידיו. את הבית הקיפה טבעת של אש, ופניו עצמו להבו באש ואז דרש שיום פטירתו יהיה יום של שמחה והילולא.

כפי שכותב האריז"ל (שער הגלגולים פי"ג ובספר ארבע מאות שקל כסף) שעלייתו של משיח אחרי שיתגלה אליו ה' וישלחו, ויכירוהו מקצת בני אדם אך עדיין לא יכירוהו כולם, היא כדוגמת עליית משה להר בגופו ובנפשו כדי לקבל את הכוחות האלוקיים להביא את הגאולה. ועל כך כותב רבינו הזקן (מאמרים על נביאים ע' ס') שזהו עיקר ענין "דוד מלך ישראל חי וקיים".

יום י״ח באייר, ל״ג בעומר, הוא יום פטירתו של ר׳ שמעון בר יוחאי, יום ההילולא שלו. זהו יום של חג עתיק ביותר, יום של חיים ושל אור מסיבות רבות.

שְׁאֵלוֹת הַחִידוֹן 1. מַה פֵּרוּשׁ "סְפִירַת הָעֹמֶר"? 2. צִיֵּן לְפָחוֹת מָקוֹר אֶחָד מִן הַתּוֹרָה לְמִצְוַת סְפִירַת הָעֹמֶר. 3. אֵיךְ נוֹהֲגִים בִּימֵי סְפִירַת הָעֹמֶר וּמַדּוּעַ? 4. מַהוּ ל"ג בָּעֹמֶר?


שְׁאֵלוֹת הַחִידוֹן א. 1) מַה שֵּׁם בְּנוֹ שֶׁל רַבִּי שִׁמְעוֹן בַּר יוֹחַאי? א. 2) מַה שֵּׁם הַקֵּיסָר הָרוֹמָאִי שֶׁלָּחַם בְּבַר כּוֹכְבָא? ב. רַבִּי עֲקִיבָא כְּשֶׁהָיָה רוֹאֶה אוֹתוֹ, הָיָה אוֹמֵר: זֶהוּ מֶלֶךְ הַמָּשִׁיחַ ג. בְּאֵיזֶה פָּסוּק בִּתְהִלִּים יֵשׁ רֶמֶז לְלַ"ג בָּעֹמֶר?


תהלוכת ל"ג בעומר בבית חיינו 770 בשנת ה'תשמ"ז

על פי האריז"ל ל"ג בעומר נמשך שלושה ימים אחרי ל"ג בעומר עצמו. על ל"ג בעומר, על משמעות ספירת ההוד, על אמירת "מודה אני לפניך" בכל יום ועוד… בסרטון שלפניכם.

בשיחת הרבי על ל"ג בעומר מסביר הרבי, שבכניסתו ושהייתו של רבי שמעון בר יוחאי למערה – ״רצוא״ – הביאו לידי ״שוב״ – תיקון וישוב העולם. וכך גם לימוד התורה שלו הפך להיות כפליים לתושיה.

כולם זקוקים לשבח ועידוד אפילו רבי שמעון בר יוחאי, אפילו הקדוש ברוך הוא. אז מדוע לקמץ ולצמצם? עצם השבח מעורר גם אצל המשבח את הכבוד והערכה לשני.

ענינו של רבי שמעון בר יוחאי הוא, שפעל ההתקשרות של פנימיות התורה וגליא דתורה. הוא המשיך פנימיות התורה בגלוי אפילו בנגלה.

עם ישראל חוגג את יום ההילולא של רבי שמעון בר יוחאי שגילה לנו את סודות התורה, לכן ל"ג בעומר דומה ליום מתן תורה והשמחה רבה.

תהלוכות ל"ג בעומר שהנהיג הרבי מלך המשיח כובשות את העולם.

קטע מתהלוכת ל"ג בעומר ב770 כשהתזמורת מנגנת "אני מאמין בביאת המשיח". זו הפעם האחרונה שראינו את הרבי בעיני בשר בתהלוכה.

ילדי ישראל צועדים בתהלוכת ל"ג בעומר כאשר הם מנגנים בתופים אומרים פסוקים ומפיצים יהדות ופנימיות התורה לכבוד רבי שמעון בר יוחאי

ילדי ישראל מקדשים את השם בתהלוכת ל"ג בעומר ברחבי פריז.

הרבי שנראה בסרטון מתענג מתהלוכת ל"ג בעומר תשכ"ז. בהוראת הרבי ילדים בכל העולם צועדים בכל ל"ג בעומר ומפיצים תורה ומצוות. זוהי הפגנה של גאוה יהודית ברחובה של עיר. וכמלך כפשוטו תקנתו שרירה וקיימת ולא עוד אלא שהולכת וגוברת וכובשת את העולם.

תהלוכת לג בעומר בבית חיינו 770 עם הרבי