שואה

בסרטון מרגש זה מספר הרב לאו על ילדותו בשואה.

סיפור מרגש עד דמעות על יהודי שבזמן השואה הקפיד להניח תפילין גם כאשר חבל התלייה היה מונח על צוארו ובזכות זה ניצל.

הרב לאו מספר על ילדותו בשואה בצורה מרתקת, ומסביר איך נשאר בעל האמונה, ומדוע השואה מחייבת את עם ישראל להמשיך לשמור תורה ומצוות וביתר שאת.

הִתְפַּלְּאוּ הַיְּלָדִים לִשְׁמֹעַ שֶׁהֵם יְהוּדִים, וְרָאוּ בַּדָּבָר מֶסֶר מִשָּׁמַיִם. גַּם הָאָב שֶׁלֹּא יָכֹל לְהִתְעַלֵּם מֵהַהַשְׁגָּחָה הַפְּרָטִית שֶׁבַּדָּבָר, כְּבָר לֹא יָכֹל לְהִתְכַּחֵשׁ לְיַהֲדוּתוֹ, וְיַחַד עִם כָּל בְּנֵי מִשְׁפַּחְתּוֹ הֶחְלִיט לַעֲבֹר לַגּוּר בִּסְבִיבָה יְהוּדִית, כָּךְ חָזְרָה מִשְׁפָּחָה יְהוּדִית שְׁלֵמָה לְחֵיק הַיַּהֲדוּת.

מצות תפילין שקולה כנגד כל מצוות התורה, ויש לה כוח להרתיע את אויבי ישראל. לפניכם סיפור מדהים המוכיח כיצד מצוות הנחת תפילין הצילה יהודי ממות בשואה.

ישראל קרישטל בן 112 ששרד את אושויץ וגר בחיפה והקים משפחה נפלאה נרשם בספר השיאים של גינס כאיש המבוגר ביותר בעולם.

נסתרות דרכי ההשגחה. אין אנו מבינים בענייני נשמות ולא בדרכי הבורא: "אתה יודע רזי עולם". לכן חשוב מאד להתחזק באמונה בעיתות מצוקה.

בחיים שלי לא האמנתי שמישהו מכם יהיה מוכן להקריב את חייו למען דתו. כיוון שכך, אני נותן לו בזה רשות להניח תפילין מתי שרוצה בכך, ואני אישית אדאג שאף אחד לא יפריע לו.

סיפור מרגש מהשואה על חפיסת שוקולד, איך מידת החסד הטבועה בעם ישראל הצליחה להציל שתי נפשות על ידי חפיסת שוקולד.

אחמד מאליגי, עיתונאי ופרשן פוליטי מצרי, החליט לחקור את השואה, בשל הכחשה של השואה בעולם המוסלמי. למעלה מ-3 חודשים ביקר במחנות השמדה ומחנות ריכוז וראיין ניצול שואה בן 93, דבר שזעזע אותו רגשית.

מה רב שכרו של חסיד אומות העולם שמגלה כמה חיים הציל, לאחר שבשואה הצליח למלט 699 ילדים מהשואה האיומה.

מאחורי כל שיר טוב מסתתר סיפור (גלגולו של השיר). דוד פרידמן הואיל לפרסם את הסיפור העומד מאחורי השיר, בו הוא שוזר את סיפור הצלתו מהשואה.

השיר "הבט משמים וראה" זהו שיר תפילה ששר אחד היהודים שהיה במחנה ריכוז ליד מיידנק בפולין בשנת 1946.

אלבום אושוויץ הוא מסמך מיוחד במינו. הוא העדות המצולמת היחידה לתהליך הרצח ההמוני שהתחולל במחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו.

הרב יוסף כהנמאן עשה רבות כדי לגלות ילדים יהודים שהוריהם מסרו אותם לחבריהם להשגחה בזמן השואה, ועל ידי זעקת "שמע ישראל" נקבצו אליו הרבה ילדים שצעקו: טאטע, מאמע.

בזמן השואה ניסה יהודי להפיח רוח חיים בתוך הגטו, וכשראו הגרמנים שרוח היהודים חזקה, ביררו ומצאו שהוא גרם לכך, משלא ענה לאזהרותיהם לחדול מזה, עשו לו משפט פומבי כדי להורגו אך הוא ניצח בזכות מצות ציצית.